Українські пивні ванни стали популярним трендом альтернативної медицини у східній Європі

Впливове американське видання Huffington Post написало про санаторій “Медобори” 

Публікуємо витяги із репортажу американського журналіста Девіда Штерна про санаторій “Медобори” 

“Я роздягнувся в роздягальні, доки Марія, медсестра санаторію, одягнена у білу форму, відкрила два великі крани та почала наповнювати простору білу мармурову ванну гарячою водою, а також нефільтрованими пивними дріжджами. 

Вона подала знак і я занурився у воду. Піна швидко зійшла   і я призвичаївся до аромату ванни. Це було подібно на інші ванни, які я приймав раніше, з тією лише відмінністю, що вперше в житті в мене було бажання сьорбнути її вміст. 

Читати далі >> “Українські пивні ванни стали популярним трендом альтернативної медицини у східній Європі”

Стаття про лікування суглобів у “Медоборах” у Газеті по-Українськи

Третій рік поспіль 54-річна Галина Чернега приїжджає з Києва лікуватися до санаторію “Медобори”, що у селі Конопківка Теребовлянського району Тернопільщини.

— Права рука так боліла, що не могла навіть капусту на борщ посікти чи тісто на бліни заколотити, — згадує. — Ніколи раніше по санаторіях не їздила. Про цей знайомі розказали, потім в інтернеті почитала.  Поїхала, і там виявилося, у мене була травма хребта при народженні. Це й дало ускладнення на руку. Не знаю, що найкраще подіяло — ванни, витяжка чи глина, але після повного курсу з рукою стало набагато легше. Тепер уже для профілактики їжджу. Приймаю по шість-сім процедур на день — і фізпроцедури, й масажі, й дихальні, й фіточаї п’ю. Тут спеціалісти кваліфіковані, дуже приємні та доброзичливі.

Читати далі >> “Стаття про лікування суглобів у “Медоборах” у Газеті по-Українськи”

Стаття про лікування жіночих хвороб у “Медоборах” у Газеті по-Українськи

Жіноче безпліддя лікують у Медоборах

Понад 30 жіночих хвороб лікують у санаторії “Медобори” у селі Конопківка Теребовлянського району Тернопільщини. Серед них хронічні захворювання матки, понижена функція яєчників, порушення менструального циклу, альгодисменорея. Також —  клімактеричний синдром та пов’язані із ним сухість шкіри і припливи, проблеми непліддя, анемії у вагітних. Гінекологічний профіль тут є одним з основних напрямків лікування. Жінок, які приїжджають у санаторій, найперше оглядає гінеколог.

Читати далі >> “Стаття про лікування жіночих хвороб у “Медоборах” у Газеті по-Українськи”

Стаття про лікування гриж у санаторії “Медобори” у Газеті по-Українськи

Грижі хребта зменшуються після санаторію “Медобори”

— 56-річний чоловік звернувся зі скаргою на біль у хребті, — розповідає Оксана Іванівна Паласюк. Вона працює лікарем-неврологом у санаторії “Медобори”, що у селі Конопківка Теребовлянського району Тернопільської області. — Виявили у нього велику, 8,5-міліметрову міжхребцеву грижу. За два роки пройшов три курси лікування. Грижа зменшилася, а медики вважають великим успіхом зменшення на 2 міліметри. Пацієнт чітко дотримувався призначень.

Читати далі >> “Стаття про лікування гриж у санаторії “Медобори” у Газеті по-Українськи”

Стаття про Медобори як Подільську Швейцарію у журналі “Райдуга”

“Быль о живой и мертвой воде Подольской Швейцарии”

Единственная красота, которую я знаю, — это здоровье.”Генрих Гейне”

Животворные минеральные источники. Заповедная флора и фауна. Ландшафт, в котором гармонично сосуществуют реки и озера, изумрудные холмы, каньоны, пещеры, курганы, леса. Переплетения многочисленных этносов, в разные времена и эпохи оставивших здесь свои следы. Голоса истории, обессмертившиеся в стенах древних башен и храмов, в дворцовых руинах и монастырских колоколах… В одном из красивейших уголков этого удивительного края, отнюдь не случайно названного Подольской Швейцарией, свыше двух столетий тому назад, благодаря инициативности и практичности австро-венгерского землевладельца барона Яна фон Конопки, возник бальнеологический курорт. Да-да, нынешнее село Конопкивка Теребовлянского района Тернопольской области, где в санатории «Медоборы» трудятся продолжатели дела предприимчивого дворянина, носит его имя.

Читати далі >> “Стаття про Медобори як Подільську Швейцарію у журналі “Райдуга””

Відгуки відпочиваючих, зібрані у статті в журналі Верховної Ради України “Віче”

«Стандарт «Медоборівського» комфорту»

 Розповідь про санаторій «Медобори», розташований в селі Конопківка Теребовлянського району на Тернопільщині, вирішила розпочати з цьогорічних вражень відпочивальників від перебування в ньому.

Валерій АРСЕНЮК, завідувач хірургічного відділення Кам’янець-Подільської міської лікарні № 1:

«Санаторій пречудовий. Нашого з дружиною прекрасного враження про «Медобори» не зіпсували навіть люті січневі морози. У кімнаті, яку ми займали, істотно похолоднішало, але завдяки оперативності адміністрації закладу цю проблему було швидко усунуто. Дуже добре, що керівник оздоровниці знаходить час поспілкуватися з пацієнтами, уважно вислухати їх”.

Читати далі >> “Відгуки відпочиваючих, зібрані у статті в журналі Верховної Ради України “Віче””

Огляд “Медоборів” у журналі “Жінка”

«І ВАМ, І НАЩАДКАМ!»

Запрошення Журналістського фонду Національної спілки журналістів України взяти участь у прес-турі наша редакція охоче прийняла. Намічалося знайомство з роботою санаторію “Медобори”, що на Тернопільщині.

Із давніх-давен Тернопілля славиться своїми цілющими травами та борами, пасіками та пахучими медами… А коли майже два століття тому неподалік від Микулинців відкрили цілющі мінеральні джерела, барон Ян фон Конопко збудував санаторій. До речі, гаслом були слова: “Вам і нащадкам”, нині до нього додалося зображення бджілки. Знать приїздила на води іноді на все літо, приймала сірководневі ванни в дубових купелях, дихала парами, пила мінеральну воду. Чверть століття тому на околиці села Конопківка Теребовлянського району Тернопільської області збудовано санаторій “МЕДОБОРИ” на 250 місць (нині він може прийняти, за помірними цінами, майже удвічі більше людей).

Читати далі >> “Огляд “Медоборів” у журналі “Жінка””

Оздоровлення італійців в “Медоборах” у журналі Верховної Ради України “Віче”

«Лікувальні пригоди італійців у Конопківці» 

Сьогодні лікарів уже не дивують випадки остеохондрозу в дітей і підлітків, дистрофічні зміни в їхній кістковій тканині, які років двадцять тому діагностували лише в старих людей. Від тих або тих хвороб хребта потерпає дедалі більше наших співвітчизників незалежно від віку. Більше того, упродовж останніх десятиліть ці недуги перебувають у трійці головних ворогів здоров’я.

Одна з розгадок невтішної правди життя проста: наш опорно-руховий апарат повільно перетворюється на просто «опорний». Бо замість того, щоб якомога більше рухатися, ми зазвичай переносимо своє тіло з однієї статичної пози в іншу. І поступово стаємо схожі на стоячу водойму, де, як відомо, заводиться різна нечисть, а в нашому тілі – хвороби.

Ось тоді ми біжимо… Хто до аптеки по пігулки, а хтось – до санаторію. Перший варіант задовольняє нетерплячих, котрим подавай швидкий результат. А другий – до душі тим, хто з «хімією» не дружить і прагне мати не тимчасове розв’язання проблеми, а справді пролонгований результат. Ясна річ, без побічних ефектів. І тут перед прибічниками другого варіанту постає питання: котрий з вітчизняних профілактично-лікувальних закладів обрати?

Читати далі >> “Оздоровлення італійців в “Медоборах” у журналі Верховної Ради України “Віче””

Досвід відпочиваючих у “Медоборах” у журналі Верхнової Ради України “Віче”


«А йдіть ви… в болото»

 На щастя, мої, приблизно десятирічної давності, песимістичні прогнози стосовно ставлення українців до свого здоров’я не справдилися. Дедалі частіше маю нагоду спостерігати, як люд воліє не чекати, поки лихо (читай: хвороба) спіткає, а починає, хоч і не поголовно й не вельми активно, займатися профілактикою ймовірних недуг. Або принаймні не дозволяє останнім набути страшного невиліковного статусу. І тут у великій пригоді небайдужим до свого самопочуття стають санаторії.

Оздоровниця, що мальовничо розкинулася на відрогах Подільських Товтр, має досить милозвучну назву «Медобори». І справді, куди бджоли літають по мед, людина сміливо може їхати по здоров’я. А ще коли ви є прихильником такої медицини, яка сприймає й настроює людину не через окуляр спеціалізації, а комплексно, яка для зцілення використовує здобутки не лише традиційної західної медицини, а й народної, максимально застосовуючи при цьому природні лікувальні чинники, то, поза сумнівом, вибір ваш буде однозначним: Тернопільська область, Теребовлянський район, с. Конопківка, санаторій «Медобори» (medobory.com.ua).

Читати далі >> “Досвід відпочиваючих у “Медоборах” у журналі Верхнової Ради України “Віче””

Про сірководневу воду у “Медоборах” у журналі Верховної Ради України “Віче”

«Справді допомагає» 

Саме так, лаконічно, але вичерпно, постійні відпочивальники санаторію «Медобори» пояснюють, чому дуже швидко змінили свій «статус» піонерів на завсідників оздоровниці. Назва «Медобори» (medobory.com.ua) знайома читачам нашого журналу. Ми неодноразово розповідали про цей унікальний лікувально-профілактичний заклад у тернопільському селі Конопківка. І він таки вартий щонайширшої популяризації. Не лише тому, що тут комплексно підходять до оздоровлення пацієнтів (жоден з вітчизняних і багатьох закордонних санаторіїв не може похвалитися таким солідним переліком природних багатств, використовуваних у лікувальній практиці). А й тому, що заклад не тільки вижив у вельми непрості часи на світанку нашої незалежності, а й продовжує постійно розвиватися та оновлюватися.

Читати далі >> “Про сірководневу воду у “Медоборах” у журналі Верховної Ради України “Віче””