Стаття про лікування гриж у санаторії “Медобори” у Газеті по-Українськи

"Газета по-українськи" від 9-го квітня 2013 року

Грижі хребта зменшуються після санаторію “Медобори”

— 56-річний чоловік звернувся зі скаргою на біль у хребті, — розповідає Оксана Іванівна Паласюк. Вона працює лікарем-неврологом у санаторії “Медобори”, що у селі Конопківка Теребовлянського району Тернопільської області. — Виявили у нього велику, 8,5-міліметрову міжхребцеву грижу. За два роки пройшов три курси лікування. Грижа зменшилася, а медики вважають великим успіхом зменшення на 2 міліметри. Пацієнт чітко дотримувався призначень.

Лікар переконана, на результат вплинули не тільки витягування, масажі та лікувальна фізкультура, а й комплекс місцевих природних факторів. Для лікування захворювань нервової системи основними є власні природні лікувальні фактори: сірководневі ванни та болюсотерапія (лікування голубою глиною). Крім того, у санаторії є озокеритові аплікації з парафіном та власна мінеральна вода типу Моршин. Їх теж застосовують у лікуванні різних захворювань.

До кабінету заходить 58-річна Валентина Степанюк із Києва. Вертебролог Володимир Львович Мацюк робить їй мануальну корекцію хребта.

— Я перший раз сюди приїхала, а вже років 10 болить спина, — розповідає Валентина Володимирівна, — Маю чотири грижі у хребті. Постійно шукаю мануальних терапевтів, від ліків відмовилася. Знаю, що в будь-якому лікуванні головне — не нашкодити. Тут зразу видно, що лікар професійний. Хоч тільки почала ходити на процедури, уже відчуваю покращення — ногу перестало “прострілювати”. Призначили мені цілий комплекс — витяжіння, голубу глину, сірководневі ванни, електрофорез і масаж.

Найчастіше до вертебролога звертаються пацієнти з хворобами хребта — спондилоартроз, остеохондроз, з викривленнями і міжхребцевими грижами. Крім того, санаторне лікування показане людям із люмбоішиалгіями, радикулопатіями, ураженнями нервової системи при цукровому діабеті та токсичними полінейропатіями. А ще — із хронічною недостатністю мозкового кровообігу, відновному періоді інсультів, наслідками травм головного і спинного мозку. Помічне при запаленнях — арахноїдитах, енцефалітах, захворюваннях вегетативної нервової системи.

Патології хребта останнім часом дуже помолодшали — після 30 років уже є грижі, порушення постави, сколіози, що призводять до розвитку рефлекторних люмбаго та люмбоішіалгій, радикулитів. До цього призводить малорухливий спосіб життя, недостатні фізичні навантаження, травми в побуті й на роботі. Також — неправильне харчування та неякісна питна вода, порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Через це поживні речовини всмоктуються погано, відкладаються солі у суглобах, стирається хрящова тканина в суглобах, розвиваються дегенеративно-дистрофічні зміни в хребті (старіння хребта) — зазначає Володимир Львович.

Крім лікувальної фізкультури, механотерапії, підводного та сухого витяжіння хребта, різноманітних ванн і грязевих аплікацій, важливим елементом лікування є використання мануальної терапії. Також — ударно-хвильова терапія, апітерапія (лікування продуктами бджільництва).

— Вегетативні розлади діагностують уже у віці від 10 років, — продовжує лікар. Стан хворих можна покращити за допомогою мінеральних ванн, різних видів масажу, глини та інших водних процедур. Тому до нас на санаторне лікування часто приїжджають пацієнти з мігренями, вегето-судинними дистоніями, хворобою Рейно.

Великою проблемою на даний час є гострі порушення мозкового кровообігу. Недавно був 58-річний киянин, який переніс ішемічний інсульт. Звернувся з обмеженням рухів у правій руці та нозі, порушенням ходи та мовлення. Приїхав вчасно — через 6 місяців після інсульту. Пройшов два курси лікування. Це дозволило нормалізувати тиск, покращити рухи, полегшити спілкування.