Стаття про лікування гриж у санаторії “Медобори” у Газеті по-Українськи

"Газета по-українськи" від 9-го квітня 2013 року

Грижі хребта зменшуються після санаторію “Медобори”

— 40-річний чоловік звернувся зі скаргою на біль у хребті, — розповідає професор Тернопільського медуніверситету, доктор медичних наук Андрій Голяченко, 42 роки. Він працює лікарем-неврологом у санаторії “Медобори”, що у селі Конопківка Теребовлянського району. — Виявили у нього дуже велику, 12-міліметрову міжхребцеву грижу. За два роки пройшов три курси лікування. Грижа зменшилася вдвічі, а медики вважають великим успіхом зменшення на 3-4 міліметри. Пацієнт чітко дотримувався призначень.

Лікар переконаний, на результат вплинули не тільки витягування, масажі та лікувальна фізкультура, а й комплекс місцевих природних факторів. Для лікування захворювань нервової системи основними є сірководень та торфоболото. Крім того, у Конопківці є власні голуба глина та мінеральна вода за типом моршинської. Їх теж застосовують у лікуванні недуг нервової системи.

До кабінету заходить 58-річна Валентина Степанюк із Києва. Невролог робить їй мануальну корекцію хребта.

— Я перший раз сюди приїхала, а вже років 10 болить спина, — розповідає Валентина Володимирівна, — Маю чотири грижі у хребті. Постійно шукаю мануальних терапевтів, від ліків відмовилася. Знаю, що в будь-якому лікуванні головне — не нашкодити. Тут зразу видно, що лікар професійний. Хоч тільки почала ходити на процедури, уже відчуваю покращення — ногу перестало “прострілювати”. Призначили мені цілий комплекс — витяжіння, голубу глину, сірководневі ванни, електрофорез і масаж. А шийний відділ лікують високочастотним звуком.

Найчастіше до професора звертаються пацієнти з хворобами хребта — спондилоартроз, остеохондроз, з викривленнями і міжхребцевими грижами. Крім того, санаторне лікування показане людям із невритами, ураженнями нервової системи при цукровому діабеті та радіаційними ураженнями. А ще — із хронічною недостатністю мозкового кровообігу, відновному періоді інсультів, наслідками травм головного і спинного мозку. Помічне при запаленнях — арахноїдитах, енцефалітах, розсіяному склерозі, захворюваннях вегетативної нервової системи.

— Патології хребта останнім часом дуже помолодшали — після 20 років уже є грижі, порушення постави, сколіози, що призводять до розвитку рефлекторних люмбаго та люмбоішіалгій, радикулитів. До цього призводить малорухливий спосіб життя, недостатні фізичні навантаження, травми в побуті й на роботі. Також — неправильне харчування та неякісна питна вода, порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Через це поживні речовини всмоктуються погано, відкладаються солі у суглобах і хребті, — зазначає Андрій Олександрович.

Крім лікувальної фізкультури, механотерапії, підводного та сухого витяжіння хребта, різноманітних ванн і грязевих аплікацій, важливим елементом лікування є використання мануальної терапії. Також — голковколювання, лікування продуктами бджільництва, катанням на конях.

— Вегетативні розлади діагностують уже у віці від 10 років, — продовжує лікар. Їх можна вилікувати з допомогою натрійхлорйодобромної води, глини та водних процедур. Тому до нас на санаторне лікування часто приїжджають пацієнти з мігренями, вегето-судинними дистоніями, хворобою Рейно.

Великою проблемою на даний час є гострі порушення мозкового кровообігу. Недавно був 58-річний киянин, який переніс інсульт. Звернувся з обмеженням рухів у правій руці та нозі, порушенням ходи та мовлення. Приїхав вчасно — через два місяці після інсульту, у відновний період. Пройшов два курси лікування. Це дозволило нормалізувати тиск, покращити рухи, полегшити спілкування.

Посилання на матеріал на сайті видання