Жіноче безпліддя лікують у Медоборах
Понад 30 жіночих хвороб лікують у санаторії “Медобори” у селі Конопківка Теребовлянського району Тернопільщини. Серед них хронічні захворювання матки, понижена функція яєчників, порушення менструального циклу, альгодисменорея. Також — клімактеричний синдром та пов’язані із ним сухість шкіри і припливи, проблеми непліддя, анемії у вагітних. Гінекологічний профіль тут є одним з основних напрямків лікування. Жінок, які приїжджають у санаторій, найперше оглядає гінеколог.
— Буває так, що приходить пацієнтка із захворюваннями опорно-рухового апарату, шкіри чи нервової системи, а після огляду виявляється, що у неї є гінекологічна недуга. Дуже часто жінки недообстежені — у місцевій лікарні в них не виявили інфекції — трихомоніазу чи уремікоплазми. А на фоні санаторного лікування все “вилазить”. Тому дуже важливо ретельно обстежити жінку — провести цитологічне та бактеріологічне дослідження, УЗД, кольпоскопію. Відповідно, вчасно надати їй не тільки санаторно-курортне, а й за потреби медикаментозне лікування. Незалежно від того, з якими основними хворобами приїхала пацієнтка, вона має можливість пролікуватися у гінеколога. Всі процедури входять у вартість путівки, — говорить 50-річна Людмила Кузьмінська, акушер-гінеколог санаторію.
Людмила Анатоліївна зауважує, що навіть через роки до неї телефонують і приїжджають пацієнти, яким вдалося видужати саме завдяки курсу процедур у “Медоборах”.
— Дуже важливим є вплив наших природних факторів. Це сірководень, голуба глина, торф’яне болото та мінеральна вода по типу моршинської. Застосовуємо різні методи — спеціальні гінекологічні орошення сірководневою водою, грязеві тампони, масажі, комплекс водних процедур — ванни, душі, гідромасаж. Усе, що у нас є, підвищує імунітет людини. Вода вирівнює судинний тонус, заспокоює, їзда на конях стимулює гарний відтік крові, а це, зокрема, корисно при хронічних захворюваннях матки і придатків. На початку минулого століття лікувалися по 40 днів у санаторії. Згодом цей термін скоротили до 24 днів. Зараз добре, коли людина приїжджає хоча б на 10 днів. Але мінімум для лікування становить два тижні — кожна процедура має певне навантаження на організм. Сірководневу ванну і грязі, до прикладу, не можна призначати щодня, їх треба чергувати.
Чи не найбільший вплив природні фактори санаторію мають на тих жінок, які страждають на безпліддя.
— Часом жінки по 10 років не могли завагітніти, а після санаторію їхні проблеми вирішувалися. 19-річна пацієнтка мала недорозвинену матку. Лікувалася у нас майже два роки, а потім народила двох дітей, одного за другим. Інша, 44-річна, змогла завагітніти після одного курсу лікування. Це дуже індивідуально. Вкрай необхідно не лише приймати орошення, грязеві тампони, звичайні та гінекологічні масажі і ванни, а й мати сильне бажання видужати, народити дітей. Важливим є енергетичний зв’язок лікаря та пацієнта.
Приїжджають до санаторію й вагітні на ранніх термінах.
— Часто мають проблеми із серцем, артеріальну гіпертензію, анемії, захворювання нирок. Це все покази до лікування мінеральними і трав’яними ваннами, інфрачервоною сауною, вологими обгортаннями. Тут оздоровлює сам режим, — говорить Людмила Анатоліївна.— Таким пацієнткам пропонуємо гімнастику в басейні, соляну кімнату, дощовий душ, електрофорез із залізом, кальцієм та фосфором.