Стаття про лікування суглобів у “Медоборах” у Газеті по-Українськи

"Газета по-Українськи" від 25 березня 2013 року

Третій рік поспіль 54-річна Галина Чернега приїжджає з Києва лікуватися до санаторію “Медобори”, що у селі Конопківка Теребовлянського району Тернопільщини.

— Права рука так боліла, що не могла навіть капусту на борщ посікти чи тісто на бліни заколотити, — згадує. — Ніколи раніше по санаторіях не їздила. Про цей знайомі розказали, потім в інтернеті почитала.  Поїхала, і там виявилося, у мене була травма хребта при народженні. Це й дало ускладнення на руку. Не знаю, що найкраще подіяло — ванни, витяжка чи глина, але після повного курсу з рукою стало набагато легше. Тепер уже для профілактики їжджу. Приймаю по шість-сім процедур на день — і фізпроцедури, й масажі, й дихальні, й фіточаї п’ю. Тут спеціалісти кваліфіковані, дуже приємні та доброзичливі.

У закладі лікують хвороби опорно-рухового апарату. Найчастіше сюди звертаються з остеоартрозами і остеохондрозом.

— Буває, що приїжджають пацієнти і на запитання, що їх турбує, відповідають: “Призначте мені ванну, підводний масаж”. Але насамперед потрібно визначити, які проблеми зі здоров’ям має людина. Тільки після того можна призначати процедури. Враховуємо все — стадія хвороби, тиск, пульс, супутні захворювання, вік людини, — розповідає Вікторія Мартинюк, лікар санаторію з 30-річним досвідом роботи.

Для людей із хворими хребтом та суглобами розроблені понад 50 процедур: від витягування і занять на тренажерах до нордичної ходьби, гірудотерапії і бджолиних укусів (влітку). Вже кілька років у санаторії використовують ударно-хвильову терапію – інноваційний високотехнологічний безопераційний метод лікування хронічного болю та відкладення солей, низки захворювань опорно-рухового апарату за рахунок терапевтичного впливу акустичних хвиль.

У санаторії “Медобори” є чотири природні фактори — це сірководень, голуба глина, торф’яне болото і йодобромна-хлоридно-натрієва мінеральна вода. Але сірководень, наприклад, має гормоностимулювальну дію. Тому дуже важливо знати про стан усього організму людини — чи нема ніяких кіст, пухлин чи інших утворень.

На суглоби більше скаржаться жінки. Це пов’язано з гормональним фоном. У чоловіків переважають деформуючі остеоартрози (в тому числі внаслідок травм) і подагра.

— Багато пацієнтів приїжджають із бурситами — запаленням у суглобовій сумці. Часто їх лікували неправильно — пунктували суглоб, вводили гормони, витягували рідину, а вона прибувала. Або гріли суглоби. Після цього набряк збільшувався, біль ставав вираженіший. Ми дивимося, що можна призначати у кожному випадку. Наприклад, глина — це холодна аплікація, а болото — теплова. Холод бажано застосовувати тоді, коли є запалення. Про це свідчать рештки рідини в суглобі, набряк, судинна патологія після тромбофлебіту, варикоз. А тепло — при видужанні після запалення, аби посилити кровообіг у суглобі чи хребті. Використовуємо й інші методи — фізіотерапевтичні, механотерапію. Завдяки цьому у пацієнта знімається больовий синдром. Наприкінці курсу лікування помітний ефект.