ПРИРОДНІ ЛІКУВАЛЬНІ ФАКТОРИ:
Cірководнева вода (80 мг/л) типу “Мацеста”
покращує загальний кровообіг, активізує всі всі види обміну, підвищує опірність організму, стимулює гормональні функції, має антибактеріальну дію
Натрій-хлоридна вода (54 мг/л) типу “Моршин”
посилює регенеративні процеси в шлунково-кишковому тракті, покращує обмін речовин
Сульфатно-гідрокарбонатне болото
посилює захисні механізми компенсаторних реакцій
Голуба глина
покращує кровопостачання суглобів та хребців , зменшує запальний процес в них і больовий синдром, відновлює хрящову тканину, покращує стан шкіри та мікроциркуляцію в судинах
ЛІКУЄМО ТАКІ ТИПИ ЗАХВОРЮВАНЬ:
Захворювання опорно-рухового апарату
(грижі, ревматоїдні артрити, поліартрити, артроз, остеохондроз)
Захворювання кишково-шлункового тракту, печінки
(гастрити, виразкова хвороба, коліти, гепатити, холецистити, холангіти)
Захворювання шкіри
(екземи, псоріаз, дерматити)
Захворювання периферичної та центральної нервової системи
(радикуліти, неврити)
Хвороби серцево-судинної системи
(гіпертонічна хвороба, ангіоневрози, хронічні тромбофлебіти)
Хвороби ендокринної системи
(цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, ожиріння)
Хвороби кісток, м’язів, сухожиль
Гінекологічні захворювання запального характеру
Хвороби органів дихання
ПРОЦЕДУРИ У САНАТОРІЇ «МЕДОБОРИ»:
Ванни:
Перебування у ванні з сірчаною водою покращує роботу серця, знижує підвищений артеріальний тиск, поліпшує обмін речовин, зменшує або змушує зникати прояви різних запальних процесів, розширює периферичні артерії та артерії серця, посилює ріст волосся, зміцнює міжхребцеві хрящові диски, відновлює суглоби.
Ця процедура сприяє профілактиці та лікуванню остеохондрозу хребта, артрозу, ревматизму, гіпертонії, атеросклерозу, ревматоїдного та псоріатичного артриту ,хвороб шкіри, статевих органів, нормалізації стану імунної та нервової систем.
Після приймання сірководневих ванн у хворих із цукровим діабетом знижується рівень цукру, при гінекологічних захворюваннях підвищується функція яєчників.
Сірководневі ванни застосовують при захворюваннях серцево-судинної системи – гіпертонічній хворобі (І-ІІ ст.), міокардіодистрофії, ішемічній хворобі серця та інших. Ефективно допомагають вони і при захворюваннях периферичних судин: облітеруючий ендартериїт, хвороба Рейно, варикозне розширення вен, тромбофлебіт.
До того ж, під впливом сірководню посилюються процеси обміну в організмі. Цей фактор використовують для лікування при псоріазу, екземи, нейродерміту, дерматиту. Позитивно впливає сірководень і на ендокринну систему.
Перебування у сірководневій ванні дозволяє пацієнту стати спокійним, також поліпшується сон, настрій і загальний стан організму.
Протипоказання до приймання процедури:
– захворювання в гострій стадії, гострі інфекційні недуги, хронічні захворювання на стадії загострення та ускладнення гострогнійними процесами;
– усі венеричні захворювання в гострій формі;
– психічні захворювання, всі форми наркоманії, хронічний алкоголізм, епілепсія;
– хвороби крові на стадії загострення;
– кахексія (синдром виснаження, загальна атрофія) різного походження;
– злоякісні новоутворення;
– усі захворювання, які потребують стаціонарного лікування і хвороби, що вимагають хірургічного втручання;
– усі хворі з часто повторюваними кровотечами будь-якої етіології;
– вагітність;
– усі форми туберкульозу в активній стадії.
Тривалість процедури: 10 хв
Тривалість курсу: 6-10 процедур
Перебування у такій ванні сприяє розслабленню та заспокоєнню, завдяки випаровуванню хвойного екстракту. Гліцериновий компонент пом’якшує шкіру.
Хвойно-гліцеринові ванни покращують стан серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту.
Показання:
- хвороби серцево-судинної системи
- хвороби шлунково-кишкового тракту
- хвороби шкіри – нейродерматит
Протипоказання:
- підвищена температура тіла
- захворювання в гострій стадії, гострі інфекційні недуги, хронічні захворювання на стадії загострення та ускладнення гострогнійними процесами;
- усі венеричні захворювання в гострій формі;
- психічні захворювання, епілепсія;
- хвороби крові на стадії загострення;
- кахексія (синдром виснаження, загальна атрофія) різного походження;
- злоякісні новоутворення;
- усі захворювання, які потребують стаціонарного лікування і хвороби, що вимагають хірургічного втручання;
- усі хворі з часто повторюваними кровотечами будь-якої етіології;
- вагітність;
- усі форми туберкульозу в активній стадії.
Ця процедура використовує вплив вуглекислого газу на організм людини, виключаючи сторонні чинники у вигляді температури і тиску води. Під час процедури пацієнт заходить в резервуар, який за формою не нагадує ванну, але називається саме так. Людина розміщується в резервуарі, лише її голова залишається за його межами. Далі починається подача газу в резервуар. Один сеанс триває близько 15 хвилин. Під час «сухої» вуглекислої ванни людина практично нічого не відчуває. А тим часом організм насичується вуглекислим газом в потрібному дозуванні.
«Сухі» ванни» підійдуть тим, хто має захворюваннях серцевої системи. Адже проблеми, пов’язані з серцем і судинами, виключають можливість занурення в воду. Сухий газ в цьому випадку є прекрасною альтернативою.
Ця процедура також призначається при підвищеному артеріальному тиску. Газ покращує опірність і еластичність судин. Завдяки курсу процедур можна домогтися ремісії.
Ванни мають і косметичний ефект. Вони впливають на процеси старіння в організмі. До того ж відбувається позитивний вплив на імунну систему. Вуглекислий газ підвищує опірність організму по відношенню до вірусів та інфекцій.
Ця процедура є також ефективною при синдромі хронічної втоми, хронічному бронхіті, схудненні та целюліті (газ покращує регенерацію шкірних покривів і розгладжує її).
Протипоказання:
-вагітність та період лактації
– запальні захворювання різної етимології
-застуда
Бішофіт (MgCl2×6H2O) – це природний мінерал у виді бромного хлоридно-магнієвого розсолу з великим вмістом солей і мікроелементів калію, кальцію, натрію, йоду, міді, заліза та ін. Бішофіт являє собою прозору або злегка жовтувату маслянисту рідину без запаху з різким гіркосоленим смаком.
Фізіологічна дія бішофіта на організм визначається наявністю електролітів (магнію, калію, брому і йоду) і мікроелементів. Магній обумовлює зниження збудливості нервової і серцево-судинної систем, стимулює перистальтику гладкої м’язової тканини, бере участь у формуванні кісткової тканини. Бром сприяє посиленню і концентрації процесів гальмування, відновленню рівноваги збудження і гальмування в корі головного мозку. Іони калію беруть участь у регуляції роботи нервово-м’язової і судинної систем, забезпечують нормальний перебіг біоелектричних процесів. Високий вміст йоду забезпечує поповнення його дефіциту при гіпофункції щитовидної залози, стимулює синтез білка, окислювання вуглеводів і ліпідів, сприяє підвищенню фібрінолітичної активності крові. Мікро- і ультрамікроелементи, що входять до складу бішофіта, беруть участь у формуванні вітамінів, ферментів і медіаторів, що забезпечує оптимізацію метаболічної та ферментативної діяльності.
Лікувальні ефекти: протизапальний, аналгізуючий, регенераційний, седативний і релаксуючий, антигіпертензивний, антиішемічний і антиатеросклеротичний, нормалізує нервово-судинну збудливість, регулює обмін речовин, посилює секрецію залоз дихальної системи, відновлює баланс солей і мікроелементів в организмі.
Показання:
- остеохондроз хребта в стадії ремісії і підгострому періоді, остеоартрози, хвороба Бехтерєва,
- анкілозуючий спондилоартрит (не вище середнього ступеня активності),
- артрити, бурсити, тендовагініти, періартрити,
- п’яткова шпора,
- наслідки травм, переломи кісток;
- контрактури суглобів,
- поліневрити, невралгії,
- травми хребта і спинного мозку, периферичних нервів,
- вегетосудинна дистонія, неврози, клімактеричний синдром;
- гіпертонічна хвороба 1-2 ст., ІХС 1-2 ФК,
- ревматизм у неактивній фазі, атеросклероз;
- бронхіальна астма в стадії ремісії, хронічний обструктивний бронхіт;
- дискінезія жовчовивідних шляхів, холецистит;
- псоріаз, хронічна себорейна і мікробна екзема.
Протипоказання:
– алергійні реакції
– серцево-судинна недостатність I-II ст.
– виражений склероз судин головного мозку
– ішемічна хвороба серця у фазі загострення
– шкірні захворювання в області впливу
Тривалість процедури: 15-20 хв
Тривалість курсу: 6-10 сеансів
Перебування у ванні з свіжими пивними дріжджами. Пиво містить комплекс вітамінів групи В, який є корисним для шкіри. Після приймання пивної ванни шкіра всього тіла стає ніжною та шовковистою.
Після такої ванни регулюється робота сальних залоз, зникають майже всі грибкові інфекції, швидше заживають подряпини та запалення. Також ці ванни лікують захворювання суглобів.
Зовнішнє вживання пива має антистресовий ефект, також допомагає в лікуванні псоріазу, целюліту і висипань, підтримує регенеративну здатність шкіри, поліпшує кровообіг.
Пивні ванни мають здатність розслабляти та заспокійливо діяти на організм, сприяють регуляції тиску та потовиділення, оновленню клітин (омолодженню) та зменшенню ваги.
Протипокази:
- Високий артеріальний тиск
- Тим, хто переніс операцію на серці
- Вагітним
Трививалість процедури: 15-20 хв
Тривалість курсу: 4-8 сеансів
Чан, у якому відбувається процедура, розміщений на відкритому повітрі. Він вміщує 4 людини. Коло чану є кадка з холодною водою, якою можна обливатись після процедури. Також коло чану розміщений будиночок, де можна переодягнутись та залишити речі.
Процедуру можна приймати весь рік.
Перебування у чані з сірчаною водою покращує роботу серця, знижує підвищений артеріальний тиск, поліпшує обмін речовин, зменшує або змушує зникати прояви різних запальних процесів, розширює периферичні артерії та артерії серця, посилює ріст волосся, зміцнює міжхребцеві хрящові диски, відновлює суглоби.
Ця процедура сприяє профілактиці та лікуванню остеохондрозу хребта, артрозу, ревматизму, гіпертонії, атеросклерозу, ревматоїдного та псоріатичного артриту ,хвороб шкіри, статевих органів, нормалізації стану імунної та нервової систем.
Протипоказання до приймання процедури:
– захворювання в гострій стадії, гострі інфекційні недуги, хронічні захворювання на стадії загострення та ускладнення гострогнійними процесами
– усі венеричні захворювання в гострій формі
– психічні захворювання, всі форми наркоманії, хронічний алкоголізм, епілепсія
– хвороби крові на стадії загострення
– кахексія (синдром виснаження, загальна атрофія) різного походження
– злоякісні новоутворення
– усі захворювання, які потребують стаціонарного лікування і хвороби, що вимагають хірургічного втручання
– усі хворі з часто повторюваними кровотечами будь-якої етіології
– вагітність
– усі форми туберкульозу в активній стадії
Водні процедури:
Паціент розміщується у спеціальній ванні збільшеного розміру, наповненій водою. Медсестра масажує тіло пацієнта зануреним у воду шлангом, з якого ллється потужний струмінь води. У процесі масажу струмінь води переміщують, змінюючи температуру води, яка подається та її натиск.
Вібруючий струмінь води глибоко промасажовує тіло, діючи безболісно, підвищуючи тонус м’язів та активує рух лімфи і крові по організму. Такий вплив усуває напруження в м’язах і застій рідини в тканинах. Завдяки активації метаболізму дана процедура хороша і для корекції фігури, і для косметичних цілей.
Завдяки активізації синтезу колагену, очищенню шкіри, видаленню відмерлих клітин і розгладженню дрібних зморшок процедура змінює вигляд шкіри на краще. Після курсу підводного душу-масажу шкіра стає еластичнішою, виглядає більш привабливою і здоровою.
Оскільки гідротерапія добре розслабляє організм і м’язову систему, тому підводний душ буде корисним для тих, хто потребує відновлення після значних фізичних навантажень. Процедура ефективна при проблемах з метаболізмом, лімфовідтоком, кровообігом. Вона часто призначається, як загальнозміцнюючий і тонізуючий засіб.
Показання:
- нервові перевантаження, стрес, депресивні стани, хронічна втома, астенія, проблеми зі сном.
- порушення обміну речовин, корекція фігури при ожирінні, целюліт.
- ДЦП, ВСД, гіпертонічна хвороба 1 стадії.
- артрит, біль у м’язах та суглобах, парез м’язів, остеохондроз, артроз, період після травми і інші захворювання опорно-рухового апарату.
Сеанс слід відкласти процедуру, якщо у пацієнта підвищена температура, виникло інфекційне захворювання або загострилася хронічна хвороба. Після одужання курс процедур можна продовжити.
Протипоказання:
- хвороби серця (післяінфарктний стан, гіпертонія 2-3 ступеня);
- тромбофлебіт;
- онкологія;
- сечокам’яна хвороба;
- перенесений в минулому інсульт;
- вагітність;
- захворювання шкіри.
Тривалість сеансу: 10 хв
Тривалість курсу: 8-10 сеансів
Плаванням рекомендується не лише для профілактики захворювань, а й в комплексі лікування наступних хвороб:
- При терапії неврозів. Вода регулює процеси збудження і гальмування центральної нервової системи, знімає втому, розслаблює та заспокоює, налагоджує кровопостачання мозку.
- У воді людина не відчуває ваги власного тіла, тому це єдиний вид спорту, який показаний для лікування хвороб суглобів та остеохондрозу. Плавання знімає спазм з м’язів, покращує відтік лімфи, зменшує набряки суглобів та сприяє регенерації тканин.
- Міжхребцеві грижі – ще один діагноз, при якому плавання дозволяє зменшити больові відчуття. Завдяки укріпленню м’язового корсета спини, пошкоджені хребці розвантажуються і, в деяких випадках, хворий може обійтись без хірургічного втручання.
- Плавання входить у комплекс заходів при реабілітації після травм та відновлення організму. Повернення тонусу м’язів, укріплення м’язового навколохребцевого каркасу і, як наслідок, зниження больових відчуттів дозволяють людині поступово збільшувати активність.
- Ожиріння та зайва вага чинять додаткове навантаження під час занять на суші. У воді відбувається одночасне тренування усіх м’язів, однак, завдяки ефекту невагомості, не страждає хребет та суглоби. Також стабілізується артеріальний тиск, покращується кровообіг.
- Плавання допомагає в лікуванні і профілактиці хвороб серцево-судинної системи, таких як гіпертонічна хвороба, вегето-судинна дистонія, атеросклеротичне ураження судин.
- Під час плавання відбувається тренування та масаж дихальної системи, підвищуються її функціональні показники та опірність організму. Тому цей вид спорту рекомендується при бронхіті та бронхіальній астмі.
- Варикоз заважає займатися багатьма видами спорту, особливо силовими тренуваннями. Однак, у воді вени розслаблюються, нормалізується циркуляція крові, а горизонтальне положення тіла сприяє відтоку крові від ніг, зменшенню на них додаткового навантаження.
- Плавання розвиває координацію рухів, укріплює м’язовий корсет і зменшує навантаження на хребет. Лікувальне плавання один з дієвих методів лікування вад постави та хвороб спини.
Протипоказання:
-відкриті рани
-гострі та хронічні захворювання шкіри (екземи, грибкові та інфекційні ураження)
Тривалість сеансу: 30-45 хв
Перебування у ванні із інтегрованими в неї форсунками (отворами для розпилення), через які в певний спосіб подається вода, яка масажує тіло.
Джакузі – це швидкий спосіб схуднення шляхом стимуляції розщеплення жирів, і спосіб формування красивої фігури шляхом зменшення целюліту і жирових відкладень.
Відновлюються і рухові функції, збільшується рухливість, знімається накопичена тяжкість та схильність до спазмів. Розслаблення тканин під впливом масажу в теплій воді підвищує його ефективність.
Стінки судин під впливом гідромасажу відновлюють свою еластичність і зміцнюються, активізується робота лімфатичної і венозної циркуляції крові. Поліпшується кровообіг, отже, активізується робота серця. Обмін речовин підвищується, і захисні сили організму активізуються, поліпшуючи загальний стан організму.
Підводний масаж шліфує шкіру, видаляючи мертві клітини. Шкіра насичується киснем, структура і колір шкіри поліпшуються, підвищується її тонус, посилюється кровопостачання шкірних покривів. Збільшується виділення токсинів і шлаків з організму, а ще надходження поживних речовин.
Дуже корисні сеанси гідромасажу в стресові періоди для організму – восени і навесні.
Протипоказання:
захворювання в гострій стадії, туберкульоз, тромбози, крововиливи, шкірні запалення і інфекції, пухлини доброякісні та злоякісні, сечокам’яна хвороба, гіпертонія 3-го ступеня, інфаркт міокарда і ІХС 2-3-го ступеня.
Це форма ЛФК (лікувальної фізкультури), при якій застосовуються плавання та рухи у воді. Вплив її на організм пов’язаний з тим, що:
- у воді відбувається зниження ваги тіла, що веде до збільшення амплітуди рухів у суглобах, полегшується виконання вправ у повільному темпі
- тиск стовпа теплої води позитивно впливає на периферичний кровообіг
- проведення занять у теплій воді має знеболювальний ефект та сприяє кращому розслабленню м’язів
- чиниться заспокійлива дія на стан нервової системи, покращується артеріальний кровообіг та відтік венозної крові
Показання:
- захворювання, в патогенезі яких найбільше значення мають порушення регуляції функцій (гіпертонічна та гіпотонічна хвороби, неврози тощо)
- захворювання, при яких фізичні вправи можуть підвищувати адаптаційні можливості організму (парези, захворювання опорно-рухового апарату різної етіології і т.д)
- усі захворювання, при яких потрібно стимулювати регенерацію тканин організму (наслідки травм, інфаркт міокарда і т.д)
Протипоказання:
- Загальні протипоказання для фізіологічних та бальнеологічних процедур
Тривалість процедури: 20 хв
Курс лікування: від 8-10 сеансів
Лікувальні аплікації та обгортання:
Озокерито-парафінова терапія має глибокий тепловий вплив на шкіру, м’язи і прилеглі до місця накладення. Озокерит – суміш вуглеводнів парафінового ряду, газоподібних вуглеводнів, мінеральних масел, асфальтенів, смол, вуглекислого газу і сірководню. Для зменшення липкості озокериту в нього додають парафін.
В результаті в області, яка прогрівається відбувається розширення капілярів і дрібних кровоносних судин, розслабляється мускулатура (як скелетні м’язи, так і гладка мускулатура внутрішніх органів), збільшується інтенсивність обміну речовин. Такі аплікації можуть тривало утримувати тепло і повільно протягом всієї процедури віддавати його тілу хворого, на цьому заснована їх висока терапевтична активність. Крім температурного впливу, більшості теплоносіїв притаманна хімічна дія на організм хворого неорганічних солей, біологічно активних речовин та ін.
В нашому санаторії використовується кюветно-аплікаційна методика.
Показання:
- підгострі, хронічні запальні захворювання і травматичні ушкодження периферичної нервової системи
- підгострі, хронічні запальні захворювання і травматичні ушкодження опорно-рухового апарату, зв’язок, м’язів
- трофічні виразки, в’ялозаживаючі рани, опіки в стадії рубцювання (для попередження утворення грубих рубців і контрактур)
- хронічний холецистит, гастрит, коліт, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у стадії затухаючого загострення і ремісії
- хронічні запальні захворювання жіночих статевих органів
Протипоказання:
- гострі запальні захворювання та нагнійні процеси,
- кровотечі,
- новоутворення,
- захворювання крові.
Це одна з найбільш популярних процедур, як для чоловіків, так і для жінок.
На тіло пацієнта наносять суміш свіжих нефільтрованих пивних дріжджів та меду. Розподіляють по всьому тілу. Загортають пеленкою та плівкою, вкривають ковдрою.
Мед відомий своїм регенеруючим, дренажним і бактерицидним ефектом, він інтенсивно живить і оновлює клітини, покращує кровообіг, прискорює обмінні процеси, сприяє розщепленню жирів, допомагає очистити шкіру від токсинів, а також підвищує пружність і еластичність шкіри, позбавляє від розтяжок і перешкоджає появі целюліту.
Обгортання розширює судини, покращує кровообіг. Розширюються пори та виводяться токсини, котрі отруюють організм. Минає втома, набряки, тяжкість в ногах. Шкіра стає шовковистою. Також спостерігається покращення самопочуття, сну та настрою, заспокоюється нервова система.
Протипоказання:
- алергії
- інфекційні хвороби,
- підвищена температура тіла
- запальні гінекологічні захворювання
Глини — продукт вивітрювання вулканічних порід, мінеральні тонкодисперсні осадові відкладення різного складу. Маленькі розміри кожної часточки глини (до 2 нм) створюють величезну адсорбційну поверхню. На цій поверхні відбуваються численні фізичні, хімічні, обмінні адсорбційні процеси при взаємодії з навколишнім середовищем. Цим пояснюється здатність глин поглинати різні шкідливі для організму речовини, що особливо важливо у випадку ендогенних інтоксикацій.
Показання:
Глинолікування показано при артритах і поліартритах; ревматичних, інфекційних (крім туберкульозних), а також травматичних захворюваннях; при хворобах хребта нетуберкульозного походження (спондилоартрит, хвороба Бехтерєва, спондильоз), переважно в хронічній стадії; при запальних і посттравматичних захворюваннях кісток, м’язів, сухожилля. Також глинолікування рекомендується при виразці шлунка та дванадцятипалої кишки, паразитозі кишечника, колібактеріозі, спазмах, конвульсіях, епілепсії, паралічі, астмі, ларингіті, бронхіті, мігрені, зобі, облисінні, екземі, себореї, дерматиті, ревматоїдних болях, отиті, синуситі, гепатиті, кон’юнктивіті, простатиті, циститі, цирозі, подагрі, жовтяниці, рахіті, а також при алкоголізмі, хворобливих менструаціях, недостатності вітаміну С, метеоризмі (накопичення газів), здутті шлунка тощо. Також при неврозі, депресії, прострілах, ниркових кольках, камінні тощо.
Протипоказання:
гострі запальні процеси, тяжкі захворювання серцево-судинної системи, схильність до кровотечі, туберкульоз, злоякісні пухлини.
Лікування кишківника:
Моніторне промивання товстого кишківника – ефективна процедура, суть якої полягає в тому, що з допомогою спеціального апарата порційно подається 30 літрів очищеної води, а потім вміст товстого кишківника (слизь, токсичні речовини, тверді калові маси) герметично виводяться в каналізацію. За 3-4 процедури гідроколонотерапії можна очистити всі відділи товстого кишківника. Звичайна клізма очищує невелику ділянку товстого кишківника, а більш глибокі відділи і кишені залишаються неочищеними.
Покази до лікування:
- захворювання органів системи травлення в стадії ремісії (хронічний коліт, синдром подразненого кишківника, закрепи, дисбактеріоз, ДЖВШ, хронічний холецестит, хронічний панкреатит, хронічний гастродуоденіт, виразкова хвороба шлунку і 12-ти палої кишки)
- дерматити різної етіології, фурункульоз, піодермія, псоріаз
- косметологічні проблеми (вугрі, передчасне старіння шкіри, целюліт)
- хвороби обміну речовин (ожиріння, цукровий діабет)
- хронічні запальні захворювання органів малого тазу (простатит, аднексит, вульвовагініт, цистит) в стадії ремісії
- ознаки аутоінтоксикації (головні болі, невмотивована слабкість, зниження працездатності, неприємний запах тіла)
- ознаки порушення функції імунної системи (часті простудні захворювання), детоксикація в програмах комплексного лікування алкоголізму і наркоманії, в програмах комплексної реабілітації деяких категорій онкологічних хворих (наприклад, після комплексного лікування раку молочної залози).
Протипокази:
- Загальні протипоказання для фізіологічних та бальнеологічних процедур
Тривалість процедури: 30 хв
Курс лікування: 3-4 процедури
Витяжіння:
Метод санаторно-курортного лікування, при якому за допомогою спеціального обладнання проводяться тракції (витяжіння) відділів хребта на горизонтальній площині по індивідуальних схемах дозування навантаження.
Покази до лікування:
А) При поперековому витягуванні:
- викривлення хребта з і без нервових порушень
- поперековий больовий синдром при ураженні суглобів (вертебрал-костальний синдром)
- перевантаження м’язів
- дегенеративні порушення хребта (артроз, спондильоз, остеохондроз)
Б) При шийному витягуванні:
Аналогічні показам при витягуванні поперекового відділу, потужність і час, описані в технічних показах регулюються ТРАКкомп’ютером
Методика тракційної терапії хребта у санаторії «Медобори»
- Поперековий (люмбальний LU) відділ– навантаження 1 – 60 кг (програми 1-60, тривалість процедури 15 хв)
- Шийний (цервікальний CE) відділ навантаження 1-20 кг (програми 1-60, тривалість процедури 15 хв)
Особливості дії: рефлекторний вплив на рецепторний апарат хребта, розвантаження
Пацієнта фіксують на спеціальній дошці, яка потім опускається в басейн з теплою водою. Там він перебуває протягом певного часу. Тим часом відбувається розслаблення м’язів (знімається спазм), відстань між хребцями знову збільшується, а ризик защемлення нервів знижується – зникає джерело болю. Хребетний стовп вирівнюється. Коли хребці при розтягуванні починають віддалятися один від одного, диски заповнюють запас води, стають більш гнучкими і краще виконують свої функції.
Витягування хребта дозволяє позбутися болю різного походження – і механічної (травми, дегенеративні руйнування дисків), і компресійної (защемлення нервів). Підводне витягування хребта – найбільш популярний метод розтягування: він поєднує в собі безпосередньо розтягнення і цілющу дію води. При різних остеохондрозах підводне витягування може стати справжнім порятунком – вода допомагає знімати тонус м’язів, відстань між хребцями збільшується швидше, зменшується біль від защемлення нервів. Крім того, вплив води разом з розтягуванням корисний для судин, покращує кровопостачання у хворому відділі хребта.
Також у нас проводиться витяжіння шиї.
Показання:
- остеохондроз,
- сколіоз,
- спондильоз,
- протрузії,
- хвороба Бехтерева (початкова стадія).
Протипоказання:
- остеопороз,
- перенесені переломи,
- ожиріння,
- гострі запалення,
- період вагітності,
- серцева недостатність,
- пухлини різного походження.
Масаж:
Масаж використовують на всіх етапах медичної реабілітації, приводячи з його допомогою в тонус м’язи, відновлюючи працездатність організму після вправ, зменшуючи жирові відкладення та знімаючи напругу.
Максимальний вплив масаж надає на м’язові тканини. Залежно від типу рухів, він дозволяє розтягнути і розслабити стиснуті від напруги м’язи, повернути їм гнучкість і еластичність, зняти втому і позбутися від болю.
Роблячи дихання глибшим, масаж розширює кровоносні судини і капіляри, покращує циркуляцію крові, насичуючи мозок киснем і струм лімфи, зміцнюючи імунну систему людини.
Після сеансу масажу сальні і потові залози починають працювати більш активно. Поліпшується природне зволоження шкіри, прискорюються процеси її очищення і зволоження.
Завдяки масажу, з організму добре виводяться мінеральні солі, токсини і шлаки. Активізується функція виділення нирок і шкіри, нормалізується рівень підшкірно-жирової клітковини і прискорюються відновні процеси в тканинах.
Протипокази:
-відкриті рани, порізи, садна
-періостит
-бурсит
-вірусні та грибкові інфекції
Різні види саун:
Фінська сауна відома по всьому світу своїми високими температурами. При вологості до 15% температура досягає 140°С. Сухе повітря дозволяє досить легко витримувати подібні надвисокі температури. Вологість у сауні підтримується, виливанням води на камені. У цій сауні користуються віниками для того, щоб зробити ефект від перебування ще більш ефективним. Після відвідання сауни можна прийняти холодний душ, щоб охолодити тіло.
Лікувальний ефект фінської сауни – зниження тиску, покращення роботи нирок, захворювань хребта, нормалізація обміну речовин, очищення шкіри. Фінська сауна добре лікує від стресів.
Протипоказання: знижений тиск, повний шлунок, вагітність, місячні (для жінок), захворювання серця, недокрів’я, склероз судин, глаукома, захворювання шкіри, злоякісні пухлини, епілепсія.
Інфрачервона сауна – це невелика кабіна, усередині якої встановлено кілька інфрачервоних випромінювачів. Кабіна виготовлена з натурального дерева, яке при нагріванні виділяє фітонциди – корисні речовини, що вбивають мікроби, грибок і шкідливі бактерії.
Повітря в такій сауні нагрівається не так сильно, як у фінській, максимум до 50-60°С. Інфрачервоні промені гріють не повітря, а безпосередньо тіло людини, прогріваючи його зсередини. Вони прогрівають всі органи, м’язи, кістки і суглоби, значно прискорюючи струм лімфи і крові. Це підвищує імунітет і дозволяє уникнути простудних захворювань навіть в холодну і сиру погоду. А якщо все ж є простуда, завдяки перебуванню у інфрачервоній сауні вилікувати її набагато простіше. Бронхіти, нежить, пневмонія будуть вилікувані після кількох сеансів інтенсивного прогрівання організму інфрачервоними променями.
Показання:
- порушення діяльності серцево-судинної системи (наприклад, після інфарктів та інсультів)
- розлади нервової системи і проблеми з сечовивідних шляхами
- артрити і спайки
- травми і розтягнення, набряки
- захворювання вух і горла
- безсоння
- полегшення менопаузи.
Протипоказання:
- активна фаза травми суглобів
- наявність імплантів та протезів (вони відображають інфрачервоне тепло)
- вагітність
- злоякісні і доброякісні пухлини
- загострення хронічних захворювань
- захворюваннях печінки і нирок, які супроводжуються кровотечами
- серцева недостатність другого ступеня, стенокардія
- гострі гнійні процеси,
Лікувальна фізкультура:
Лікувальна фізична культура (ЛФК) – це метод лікування, який включає комплекс вправ, що спрямований на покращення фізичного стану пацієнта після певного захворювання, травми чи операції. Наші ЛФК заняття проводяться у просторому спортивному залі під наглядом лікаря.
Ціль ЛФК:
- відновити попередній рух і можливості організму,
- підвищити тонус,
- запобігти ускладненням,
- скоротити термін лікування,
- підвищити імунітет,
- покращити настрій та допомогти людині повірити у свої сили.
Показання:
- порушення роботи опорно-рухового апарату
- післяопераційний період
- захворювання неврологічного характеру
- реабілітація після травм
- серцеві, легеневі хвороби
- захворювання травної системи
- загальне зміцнення та оздоровлення організму
Протипоказання:
– гострі періоди захворювання,
– запальні процеси,
– кровотечі,
– больові синдроми,
Прогулянка із спеціальними палицями, завдяки яким можна зробити фізичну активність максимально ефективною для здоров’я. Використовуються спеціальні полегшені телескопічні палки з темляками (петлями) для кистей рук та резиновими наконечниками для кращої опори.
Процедура відпускається протягом всього року.
Показання:
- захворювання суглобів та хребта
- надмірна маса тіла
- профілактика та лікування захворювань серцево-судинної та бронхо-легеневої систем
Протипоказання:
- підвищена температура
- загострення хронічних хвороб
Дихальні процедури:
Синглетно-киснева терапія проводиться за допомогою спеціального апарату. Створення синглетно-кисневої суміші (СКС) відбувається шляхом активації пари дистильованої води ультрафіолетовим (УФ) випромінюванням в постійному магнітному полі і додаткової активації оптичним потоком червоного спектру (ОПКС).
Показання:
- профілактика і лікування загострення захворювань, особливо сезонних, при контакті з інфікованими
- уповільнення процесів старіння
- хвороби серцево-судинної системи (атеросклероз, гіперліпідемія з ожирінням і без нього, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, міокардіодистрофія, кардіоміопатія);
- захворювання органів дихання (пневмонія, бронхіт, бронхіальна астма, бронхоектатічна хвороба, силікоз, пневмосклероз);
- захворювання органів травлення (гастрити, виразкова хвороба, хронічні панкреатити, захворювання печінки (гепатит, цироз), жовчовивідних шляхів, хронічні ентерити, коліти, дисбактеріоз, лямбліоз, гельмінтоз);
- переважання вуглеводів і дефіциті білків в харчовому раціоні, наявності в продуктах нітритів, нітратів, отрутохімікатів, пестицидів, сполук свинцю, ртуті, кадмію, при надмірному калорійному харчуванні, вживанні насичених жирів, продуктів, багатих холестерином;
- інфекційно-токсичні процеси;
- гіпоксії;
- довготривала медикаментозна терапія;
- фізіопроцедури, лазеротерапія, УФО крові, надмірноме інфрачервоне, ультрафіолетове опромінення;
- хронічний стрес (психоемоційні перевантаження, робота в екстремальних, несприятливих кліматичних умовах);
- гіподинамія і, навпаки, інтенсивні фізичні навантаження;
- несприятлива промислова екологічна ситуація: вплив різних хімічних токсичних речовин, важких металів, оксидів азоту, озону, вуглеводнів, кварцового пилу тощо
Протипоказання:
- злоякісні новоутворення;
- різке загальне виснаження хворого (кахексія);
- гіпертонічна хвороба III стадії;
- різко виражений атеросклероз судин головного мозку;
- захворювання серцево-судинної системи в стадії декомпенсації;
- кровотечі або схильність до них;
- підвищена температура тіла;
- усі захворювання в гострому періоді;
- бронхіальна астма 3 і 4 ступенів тяжкості;
Інгаляції проводять за допомогою парового інгалятора. Готують інгаляції із меди- каментів, які легко випаровуються з водою, а також з відвару листя шавлії, ромашки, тощо . Температура пари 57—63°С, але при диханні вона знижується до 50°С .
Пара, що вдихується під час інгаляції, викликає посилений прилив крові до слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, сприяє відновленню її функцій та спричиняє знеболюючий вплив . Використовують парові інгаляції при захворюваннях верхніх дихальних шляхів .
В зв’язку з високою температурою пари інгаляції протипоказані при тяжких формах туберкульозу, гострій пневмонії, плевриті, кровотечах, артеріальній гіпертонії, ішемічній хворобі серця .
Один з методів немедикаментозної реабілітації та лікування органів дихання з використанням мікроклімату підземних соляних шахт у штучній соляній печері, стіни, стеля та підлога якої викладені з брил «кам’яної» солі солотвинської соляної копальні.
Лікувальний ефект досягається за рахунок створення спеціального мікроклімату, завдяки підтримці заданої температури (14-22°С), вологості 40-75%, тиску і забезпечення рухомості повітря 0,01 м/с.
Механізм грунтується на лікувальних властивостях негативно заряджених аероіонів NaCl. Негативні іони, потрапивши в дихальні органи людини, подразнюють нервові рецептори у легенях, частково проникають через стінки легеневих альвеол у кров і таким чином позитивно впливають на весь організм.
Покази до лікування:
- хронічні захворювання легень, які супроводжуються бронхообструкцією, порушенням секреції і виділенням харкотиння, приступами задишки і кашлю.
- хронічний необструктивний бронхіт
- гострий обструктивний бронхіт
- бронхіальна астма
- рецидивуючий бронхіт
- хронічні запальні захворювання носа, горла і верхніх дихальних шляхів
- легенева і легенево-кишкова форми муковісциозу в періоді компенсації і субкомпенсації
Протипокази
- Загальні протипоказання для фізіологічних та бальнеологічних процедур
Тривалість процедури: 30 хв
Курс лікування: від 5 до 15 сеансів
Апаратна фізіотерапія:
Це введення в глибокі слої шкіри активних компонентів косметичних чи лікарських препаратів під дією високочастотного ультразвуку частотою 880кГц або 2950кГц.
Під дією ультразвуку збільшується здатність шкіри абсорбувати активні компоненти з лікарських препаратів. При цьому речовини депонуються на певний час (до кількох годин) у шкірі і поступово засвоюються організмом. Окрім введення активних компонентів цей апараітний метод дозволяє використовувати якості ультразвуку, під дією якого активізуються різноманітні метаболічні процеси, підвищується проникність мембран клітин, стимулюється вироблення біологічно активних речовин.
Показання:
- захворювання хребта,
- захворювання суглобів
- псоріаз
- післятравматичні стани
Протипоказання:
- злоякісні патології
- вагітність
- загальні інфекційні захворювання та ураження шкіри у місцях обробки ультразвуком: мікротравми, герпес, акне, екзема, псоріаз, , родимки;
- лихоманкові стани;
- тромбофлебіт;
- виражений атеросклероз;
- декомпенсовані серцево-сосудинні патології, аритмія, схильність до кровотеч;
- цукровий діабет в стадії декомпенсації та інші виражені дисфункції ендокринних органів;
- органічні ураження центральної нервової системи
МЛТ передбачає одночасний вплив на певну зону двома фізичними факторами: лазерним випромінюванням і магнітним полем. Лікувальний ефект від МЛТ терапії досягається шляхом стимуляції, тобто активізації власних захисних сил організму.
Лазерне випромінювання глибоко проникає в тканини (до 120-130мм) і має стимулюючий вплив на кровообіг, обмін речовин, активізує імунну систему, впливає на гормональну систему. Під впливом лазерного випромінювання змінюються компоненти клітин тканин організму, що сприяє активізації транспорту речовин через клітинну мембрану і посилення основних обмінних процесів. Магнітолазерна терапія надає широкий спектр впливу на організм людини: імуномодулюючу, протизапальну, протинабрякову, знеболювальну, репаративну (накопичення енергетичних з’єднань, стимуляція обміну речовин в клітинах, синтез білка і колагену), десенсибілізуючу (протиалергічну) дію. При цьому магнітолазерна терапія практично не дає побічних ефектів.
Показання:
- захворювання периферичної та центральної нервової системи (екстрапірамідні та інші рухові розлади, ураження окремих нервів, нервових корінців, сплетінь, полінейропатії, міопатії, церебральний параліч та інші паралітичні синдроми, порушення вегетативної нервової системи).
- захворювання опорно-рухового апарату (подагра, ревматоїдний артрит, полиостеоартроз, сколіоз, остеохондроз, спондильоз, анкілозуючийспондиліт, ураження міжхребцевих дисків).
- захворювання ЛОР-органів (хвороби вуха та соскоподібного відростка, риніт, тонзиліт, фарингіт, синусит, ларингіт, аденоїдит).
- захворювання серцево-судинної системи (есенціальна гіпертензія, гіпертонічна хвороба з переважним ураженням серця і нирок, вторинна гіпертензія, стенокардія, ішемічна хвороба серця, кардіоміопатії, атеросклероз, флебіт, тромбофлебіт, варикозне розширення вен, хвороби капілярів).
- урологічні і гінекологічні захворювання.
- захворювання шкіри (атопічний дерматит, себорейний дерматит, псоріаз, кропив’янка.
- захворювання органів дихання (бронхіт, емфізема, астма).
- захворювання органів травлення (стоматит, виразкова хвороба шлунка, гепатит, холецистит, дискінезія жовчовивідних шляхів).
- захворювання ендокринної системи (цукровий діабет)
Протипоказання:
-порушення згортання крові, що супроводжуються підвищеною схильністю до розвитку кровотеч.
-злоякісні хвороби крові та кровотворних органів.
-злоякісні, доброякісні новоутворення зі схильністю до прогресування.
-серцева, легенева, печінкова і ниркова недостатність у важких формах і в стадії декомпенсації.
-гарячкові стани
Це метод локальної взаємодії змінним електричним струмом відповідних параметрів через електроди та вологі гідрофільні прокладки, контактно накладені на певні області шкірних покривів тіла пацієнта. Змінний електричний струм, на відміну від постійного, в значно меншій мірі викликає адаптацію центральної нервової системи до взаємодії, що сприяє більш стійким електродинамічним змінам у відповідних структурах та системах.
Ампліпульстерапія:
- Викликає активацію судинно-рухового та дихальних центрів, внаслідок чого відбувається зміна гемодинаміки та функції зовнішнього дихання.
- Підвищує тонус кишківника, жовчовивідних шляхів
- Відбувається активація трофічних процесів у внутрішніх органах, внаслідок чого відновлюються їхні функції при дистрофічних змінах, і стимулюється регенерація тканин
- Покращення кровообігу, трофіки тканин та функціонального стану центральної нервової системи, активація обмінних процесів, нормалізація – ендокринної та гормональної систем
Показання:
- захворювання периферичної нервової системи з больовим синдромом (невралгія, неврит, радикуліт, плексит, нейроміозит, каузалгія)
- захворювання вегетативного відділу нервової системи (хвороба Рейно);
- гіпертонічна хвороба I-II ступеня;
- захворювання органів дихання (хронічний бронхіт, бронхіальна астма);
- захворювання шлунково-кишкового тракта (функціональні розлади шлунка, виразка шлунка та 12-палої кишки, рефлюкс-езофагіт, дискенетичні запори, дискенезія жовчевивідних шляхів); захворювання суглобів (ревматоїдний артрит, деформуючий артроз, періартрит);
- енурез;
- хронічні запальні захворювання органів жіночої статевої сфери, хронічний простатит;
- імпотенція функціонального характеру
Протипоказання:
-переломи з неіммобілізованими відломами кісток, розриви зв’язок, гематоми,
-жовчо- та сечокам’яна хвороба,
-підвищена чутливість до електричного струму
-варикозна хвороба
Це лікувальний метод з використанням слабких імпульсних змінних струмів високої напруги та середньої частоти . Основні ефекти впливу реалізуються при дії на шкіряний покрив, при цьому подразнення чутливих нервових волокон приводить до зміни збудливості та активує мікроциркуляцію . Виникають також і рефлекторні реакції внутрішніх органів та систем, розширюються артеріоли та капіляри в зоні впливу, посилюється кровообіг та активізується метаболізм шкіри.
Під дією дарсонвалізації виникають осередки мікронекрозів, які стимулюють фагоцитоз та виділення біологічно-активних речовин, що підвищує імунітет . Крім того, дарсонвалізація має протибольовий вплив, за рахунок блокади провідності та зменшення потоку імпульсації з больового вогнища . Збільшується тонус вен, посилюються трофометаболічні процеси в тканинах . Лікувальні ефекти дарсонвалізації -протибольовий, вазоактивний, місцевий протизапальний, протисверблячий, бактерицидний .
Показання:
захворювання периферичної нервової системи з больовим синдромом, не- йроциркуляторна дистонія, нейросенсорна туговухість, вазомоторний риніт, порушення сну, клімактеричні неврози, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, трофічні рани, екзема, запальні захворювання статевих органів, простатит, імпотенція
Протипоказання:
індивідуальна непереносимість струму, болі при введенні порожнинних електродів
Електролікувальна процедура, яка використовується для лікування болю. В процедурі використовують інтерферентні токи середньої частоти 0 – 100 Hz.
Використовується при хронічних захворюваннях опорно-рухової системи, інтердин діє в більш глибоких тканинах організму.
Показання: хронічні запальні та дегенеративні захворювання опорно-рухової системи, вертеброгенний синдром, синдром хребетної артерії, позасуглобовий ревматизм, невралгії, ослаблення м’язів тазового дна – нетримання сечі.
Низькочастотна магнітотерапія — метод використання магнітної складової змінного електромагнітного поля низької та дуже низької частоти . Змінне магнітне поле, за рахунок руху формених елементів крові, активує локальний кровообіг, посилює кровообіг в різних органах та системах, позитивно впливає на трофічні порушення.
Низькочастотні магнітні поля посилюють вироблення релізінг-факторів в гіпоталамусі та збільшують кількість тропних гормонів гіпофіза, які стимулюють функцію наднирників, щитовидної залози, статевої системи . В результаті виникають загальні реакції організму, які направлені на підвищення резистентності та толерантності до фізичних навантажень. За рахунок розслаблення гладкої мускулатури периферичних судин такі поля мають слабкий гіпотензивний (той, який знижує артеріальний тиск) вплив. За ступенем клінічної ефективності найбільшому впливу підлягають нервова, серцево- судинна та ендокринна системи .
Основними лікувальними ефектами низькочастотної магнітотерапії є: протизапальний (протинабряковий), вазоактивний, трофічний, місцевий протибольовий .
Показання: наслідки закритих черепно-мозкових травм, захворювання та травми периферичної нервової системи, діабетична полінейропатія, вегетативні неврози, ішемічна хвороба серця, постінфарктний кардіосклероз, облітеруючий атеросклероз судин, переломи кісток, остеомієліт, захворювання вуха, горла, носа, рани, опіки, колоїд .
Протипоказання: індивідувальна підвищена чутливість до чинника, гостре порушення мозкового кровообігу, різко виражена гіпотензія, наявність кардіостимуляторів, гострі психози .
Світлолікування ділянки горла та носа. Цей метод використовує з лікувальною та профілактичною метою штучні джерела світла . Властивістю інфрачервоного світла в цьому світловому діапазоні є можливість нагрівати тканини організму . Інфрачервоні промені проникають в тканини на глибину до 2—3 см. При цьому відбувається ряд процесів — підвищення температури опроміненої ділянки, прискорення фізико — хімічних реакцій, подразнення інтерорецепторів . Крім того, збільшується швидкість руху частинок, підвищується еластичність шкіри та електопровідність. Тепло знижує тонус м’язів, зменшує спастичні явища та покращує кровообіг ділянок, які опромінювались.
Показання:
- Захворювання носоглотки
Протипоказання:
- Підвищена температура
- Онкологія
Процедура лікування електромагнітним полем різного роду захворювань. Завдяки наявності трьох порожнинних випромінювачів (вагінальному, вушному і ректальному) апарат застосовується в гінекології, отоларингології та урології. Вплив сантиметрового електромагнітного поля призводить до збільшення кровотоку в органах і тканинах. Це, в свою чергу, посилює живлення тканин, насичує їх киснем, стимулює обмінні процеси, активує місцевий імунітет. Тепловий вплив сприяє підвищенню концентрації антибіотиків та інших ліків в органах – мішенях, що підвищує ефективність лікування і знижує ризик розвитку рецидиву.
Апарат ЛУЧ-4 створює циркулярний потік електромагнітної енергії, яка підводиться безпосередньо до ураженого органу пацієнта. Завдяки цьому виникає можливість здійснювати щадний вплив малою потужністю (до 20 Вт). При використанні апарату ЛУЧ-4 основне виділення тепла відбувається у всіх тканинах, а не тільки в жирових, як це відбувається при УВЧ-терапії, а терміни перебігу захворювання скорочуються в 2-2,5 рази в порівнянні з застосуванням медикаментозних засобів чи інших фізичних методів лікування.
Протипоказання:
-підвищена температура
-онкологія
-туберкульоз
Це апаратний метод із використанням електромагнітного поля ультрависокої частоти, в якому створюване тепло передається у тканини та органи людини, і викликає низку фізико-хімічних процесів. Окрім вираженого протизапального ефекту електромагнітного поля, ця терапія направлена на регенерацію уражених хворобою або травмою тканин, створення захисного бар’єру навколо запального вогнища, поліпшення обміну речовин в тканинах, зниження проникності судин, зняття спазмів судин та м’язів, тамуючи біль та відновлюючи працездатність людини.
Показання:
- наслідки травм та захворювань опорно-рухового апарату, в тому числі: остеохондроз з неврологічною симптоматикою, переломи кісток, підгострий остеомієліт, гострий і підгострий міозит, ревматоїдний артрит, поліартрит, тендовагініт, епікондиліт; остеоартроз з реактивним синовіїтом;
- захворювання суглобів: артрит в гострій і підгострій стадії, периартрит, загострення хронічного протікання артрозу і артрозо-артриту;
- наслідки травми спинного мозку і периферичних нервів;
- захворювання м’яких тканин, сухожилля, гематоми, прогресуючi м’язовi дистрофії;
- гострі та хронічні запальні процеси, в тому числі і гнійні, якщо є шляхи відтоку гною, як при хворобах опорно-рухового апарату, так і захворюваннях шкіри та підшкірної клітковини: фурункул, карбункул, абсцес, гідраденіт, панарицій, флегмона, обмороження, а також трофічні рани;
- захворювання судин: облітеруючий ендартеріїт, хвороба Рейно;
- захворювання та патологічні процеси периферичної нервової системи: невралгія, радикуліт, фантомний біль;
- запалення органів дихання;
- запальні захворювання лор-органів та ГРВІ;
- запальні процеси органів травлення;
- запальні гінекологічні та урологічні захворювання;
- стоматологічні запалення після операцій та при лікуванні гнійних захворювань.
Протипоказання:
- вагітність
- підвищена температура
- запальні гнійні процеси з порушенням відтоку гною
- порушення згортання крові, венозний тромбоз
- серцево-судинна недостатність
- ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, стійка стенокардія
- гіпертонічна хвороба ІІІ стадії
- гіпотонічна хвороба
- злоякісні пухлини
Лікувальні напої та мінеральна вода:
В бюветі нашого санаторію можна вживати натрій-хлоридну йодо-бромну воду (54 г/л) типу «Моршин», яка має сечогінну дію, розріджує жовч і посилює регенеративні процеси в шлунково-кишковому тракті. Також ця вода покращує обмін речовин.
Протипоказання:
- Жовче-кам’яна хвороба
- Сечо-кам’яна хвороба
- Загострення хвороб шлунково-кишкового тракту
Внутрішнє вживання трав’яних настоїв.
В нашому санаторії в наявності такі збори:
жовчогінний,
заспокійливий,
збір при цукровому діабеті
збір при пониженій кислотності шлунку.
Це натуральний поліфункціональний лікувально-профілактичний продукт, виготовлений із цінного сорту водорості “ламінарія японська”, яка росте в екологічно чистих водах морів Далекого Сходу. Ці рослини характеризуються тим, що їх солевий склад дуже близький до складу крові і тканинної рідини в організмі людини. За складом мікро- и макроелементів, мінералов і вітаминів ламінарія японська в багато разів перевершує наземні рослини, а деякі компоненти знайдені тільки в ній. До складу ламінарії японскої входять полісахариди (альгінова кислота – 35%, високомолекулярний ламінарин – 21%, маніт – 21%, фруктоза, фукоїдан – 7%), йодіди – 2,7%, вітаміни групи В, а також А, С, D, Е, РР, каротиноїди. Із мікро- и макроелементів: вуглець, водень, кисень, азот, кальцій, магній, марганець, молібден, селен, хром, мідь, бор, йод, фосфор, калій, натрій, залізо, кремній, сіра, цинк, фтор, бром, кобальт та ін. Клітковини – 6-14%. Полісахариди фукоїдан і ламінарин гальмують розвиток ракових клітин і запобігають росту злоякісних пухлин.
Показання:
- захворювання щитовидної залози
- попереджує розвиток атеросклерозу;
- суттєво зменшує ризик інфарктів, інсультів;
- знижує рівень холестерину;
- показаний як для профілактики сердцево-судинних захворювань, так і в комплексному лікуванні цих захворювань, для запобігання рецидивів.
- очищення організму
- розлади травлення
- цукровий діабет
- хронічна втома
Бішофіт (MgCl2×6H2O) – це природний мінерал у виді бромного хлоридно-магнієвого розсолу з великим вмістом солей і мікроелементів калію, кальцію, натрію, йоду, міді, заліза та ін. Бішофіт являє собою прозору або злегка жовтувату маслянисту рідину без запаху з різким гіркосоленим смаком.
Фізіологічна дія бішофіта на організм визначається наявністю електролітів (магнію, калію, брому і йоду) і мікроелементів. Магній обумовлює зниження збудливості нервової і серцево-судинної систем, стимулює перистальтику гладкої м’язової тканини, бере участь у формуванні кісткової тканини. Бром сприяє посиленню і концентрації процесів гальмування, відновленню рівноваги збудження і гальмування в корі головного мозку. Іони калію беруть участь у регуляції роботи нервово-м’язової і судинної систем, забезпечують нормальний перебіг біоелектричних процесів. Високий вміст йоду забезпечує поповнення його дефіциту при гіпофункції щитовидної залози, стимулює синтез білка, окислювання вуглеводів і ліпідів, сприяє підвищенню фібрінолітичної активності крові. Мікро- і ультрамікроелементи, що входять до складу бішофіта, беруть участь у формуванні вітамінів, ферментів і медіаторів, що забезпечує оптимізацію метаболічної та ферментативної діяльності.
Лікувальні ефекти: протизапальний, аналгізуючий, регенераційний, седативний і релаксуючий, антигіпертензивний, антиішемічний і антиатеросклеротичний, нормалізує нервово-судинну збудливість, регулює обмін речовин, посилює секрецію залоз дихальної системи, відновлює баланс солей і мікроелементів в организмі.
Показання:
- хронічний атрофічний гастрит зі зниженою кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії нестійкої та стійкої ремісії
- хронічний неатрофічний гастрит з підвищеною та збереженою кислотоутворюючою функцією шлунка у стадії нестійкої та стійкої ремісії
- хронічні захворювання жовчного міхура у стадії нестійкої та стійкої ремісії
- хронічні панкреатити у стадії нестійкої та стійкої ремісії
- хронічні коліти та синдром подразненого кишечнику з наявністю закрепів у стадії нестійкої та стійкої ремісії
- хронічні пієлонефрити у стадії нестійкої та стійкої ремісії
- сечокислий діатез у стадії нестійкої та стійкої ремісії
- стани, що супроводжуються порушеннями адаптаційних реакцій
Протипоказання:
-виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення
– синдроми оперованого шлунка
– гострий холецистит різної етіології
– холангіти
– загострення запального процесу в підшлунковій залозі
– хронічні ентерити і коліти в стадії загострення важкої форми
– хвороба Крона
– неспецифічний виразковий коліт
– гострі і хронічні вірусні гепатити в стадії вираженої активності
– злоякісні новоутворення органів травлення
– індивідуальна чутливість до компонентів продукту,
– не рекомендується приймати дітям, вагітним, жінкам в лактаційний період.
Лікування продуктами бджільництва:
Це метод лікування, під час якого на пацієнта діє мікроклімат атмосфери здорової бджолиної сім’ї.
Лікування проводиться комплексно і, як правило, під спостереженням спеціалістів. Для відпуску біопроцедури використовується будиночок спеціальної конструкції.
Перебуваючи у будиночку, пацієнт дихає вмістом бджолиних вуликів, повітря яких насичене леткими фракціями продуктів бджільництва (леткі фракції меду, прополісу перги, бджолиної отрути, маточного молочка, воску).
Позитивний ефект здійснює і шум бджолиної сім’ї, що має седативну та заспокійливу дію на центральну нервову систему. А лежання на вуликах викликає ефект вібромасажу на клітинному рівні.
Процедура проводиться після збирання алергологічного анамнезу.
Покази до лікування:
- бронхіальна астма, поліноз, гострий та хронічний бронхіти, риніти, фарингіти, ларингіти, трахеїти, риносинусити тощо
- атопічні дерматити
- гіпертонічна хвороба, вегето-судинні дистонії, ІХС (ішемічна хвороба серця)
- депресії, безсоння, мігрені, фобії, наслідки інсультів, нейропатії, зниження пам’яті
- остеохондрози, артрити, артрози, міозити, тендовагініти, м’язеві контрактури
Протипокази
- загальні протипоказання для фізіологічних та бальнеологічних процедур
Тривалість процедури: 1 год
Курс лікування: від 3 до 8 сеансів
Нові та унікальні процедури:
Це інноваційний, високотехнологічний метод терапевтичного впливу на різні тканини в людському організмі з метою досягнення лікувального ефекту для різного типу патологій.
Ударно-хвильова терапія базується на використанні ефектів впливу на різні тканини організму акустичних хвиль високої інтенсивності. Хвилі проходять крізь м’які тканини (м’язи)і рідини (кров і лімфа), акустичний опір (імпеданс) яких практично збігається з опором води. На межі розділу м’яких тканин і кісток близько 60% акустичної енергії проходить в кістку, а решта переноситься відбитою хвилею. При цьому поблизу поверхні контакту виникають значні механічні напруження, які здатні руйнувати патологічні утворення (нарости, шипи (наприклад, як при п’ятковій шпорі), камені (у тому числі при сечокам’яній хворобі) та інше.
Показання:
- захворювання хребта: остеохондроз, спондилоартроз, сколіоз, грижа хребта.
- захворювання суглобів: артрит, артроз, тенісний лікоть (епікондиліт) синдром колінної чашечки.
- п’яткова шпора
- плоскостопість
- сечо-кам’яна хвороба
- спортивна реабілітація
- целюліт
Протипоказання:
- онкологічні утворення в зоні дії
- порушення згортання крові, тромбофлеїт, ламкісіть судин
- цукровий діабет
- ендопротези в зоні дії
- психічні хвороби
- вагітність і період лактації
- гострі інфекційні захворювання
Метод одномоментного охолодження всієї поверхні тіла людини в газовому середовищі зверхнизької температури (до -180 С), який сприяє запуску загального адаптаційного синдрому за рахунок стресогенеруючої дії кріогеного газового середовища, сприяючи збереженню морфоструктурного балансу.
Перевага лікування холодом над традиційними методами є те, що при аерокріотерапії швидкість відводу тепла від поверхні тіла настільки стресово висока, що примушує організм тотально реагувати не стільки системою терморегуляції, скільки всіма адаптаційними організмами, включаючи гіпоталамо-гірофіз-адреналову, імунну, ендокринну та інші системи. Адже в філогенезі людина ніколи не зустрічалась з подібними ультра-низькими температурами і в неї немає механізмів моніторингу екстремальних температур.
Поряд з компенсаторним підвищенням температури тіла після кріотерапевтичної дії досягається подавлення скутості та больових відчуттів в уражених ділянках тіла.
Для аерокріотерапії застосовується кріосауна Space Cabin, яка дозволяє в широких межах змінювати параметри охолодження (діапазон від -140 С до -180 С)
Один курс кріотерапії дорівнює 4 рокам інтенсивних загартовувань.
Покази до лікування:
Ревматизм і ревматоїдні захворювання м’яких тканин
- остеохондроз та інші патологічні зміни в хребті, колагенози, спондиліти
- неврози, мігрень, порушення сну, радикуліти
- целюліт, загальне омолодження організму і профілактика старіння, покращення обмінних процесів шкіри лиця, розгладжування зморшок, омолодження шкіри
- зміцнення і лікування волосся
- лікування дефектів шкіри, в тому числі лікування опікової хвороби, дерматити, псоріаз, екзема, нейродерміти
- лікування імпотенції, підвищення потенції, відновлення та укріплення ерекції
- лікування розладів психоемоційної сфери і відновлення функціонального стану
- ожиріння, ендокринні та імунологічні порушення
- вегето-судинні дистонії
- хронічні бронхіти, трахеїти в стадії ремісії
- хронічні гепатити, гастодуоденіти, коліти, панкреатити в стадії ремісії
- профілактика грипу і простудних захворювань, стресів та їх наслідків (безсоння, депресія, порушення апетиту)
- підвищення імунітету, відновлення обміну речовин
Протипокази:
- загальні протипоказання для фізіологічних та бальнеологічних процедур
Тривалість процедури: 2-3 хв
Курс лікування: від 3 до 8 процедур
Дія пива зумовлена трьома основними складниками: вода, хміль і солод. Пиво – рідкий продукт, який утворений внаслідок бродіння та варіння із застосуванням джерельної води, солоду й пивних дріжджів. У пиві містяться багато вітамінів та мікроелементів, зокрема: калій, натрій, кальцій, магній, фосфор, натуральний цукор, декстрин, мальтоза, білки, жири, вуглеводи, вітаміни групи В, PP, D. Вітаміни групи В (в міліграмах на 1 грам сухої речовини) В1 – 60-125, В2 – 21-80, РР 30-150, В6 – 25-40, фолієва кислота 19-22, пантотенова кислова 42-200. Дріжджові клітини, які містяться в пиві, не лише омолоджують організм, а й видаляють шлаки і навіть радіонукліди. Пиво містить цинк – необхідний елемент для нормального функціонування чоловічої статевої системи.
Саме пиво – продукт не дуже калорійний, але викликає апетит, бо його складові стимулюють потребу в їжі.
Показання:
- захворювання шлунково-кишкового тракту (гіпо- та антацидний гастрит, дискенезія жовчевивідних шляхів, хронічні холецстити, дизпанкреатизм, дискенезія кишківника або закрепи)
- захворювання нирок (сечосольові та сечокислі діатези)
- захворювання нервової та серцево-судинної системи (астенія ЦНС, вегето-судинні дистонії, атеросклероз)
- захворювання ендокринної системи (цукровий діабет, гіпотирез)
- шкірні ззахворювання
- профілактика стоматологічних захворювань
Протипоказання:
- всі запальні процеси
- психічні розлади, епілепсія
- цироз печінки, алкоголізм
- камені в нирках і сечовому міхурі
- подагра, стенокардія
Повноцінний метод лікування, який застосовується багато тисяч років, за допомогою ефірних масел здійснюється вплив на фізичні і розумові процеси в нашому організмі. Під час процедури пацієнти перебувають у затишній кімнаті, сидять у комфортних кріслах. Фоново звучить приємна музика. У приміщенні розміщені великі акваріуми.
Переваги:
- відчутне поліпшення самопочуття
• стимулювання чутливості і самосприйняття
• зміцнення відновлювальних сил організму
• зміцнення імунної системи
Протипокази:
-індивідуальна непереносимість певних ароматів