Українські пивні ванни стали популярним трендом альтернативної медицини у східній Європі

"Huffington Post" від 6 грудня 2017 року

Впливове американське видання Huffington Post написало про санаторій “Медобори” 

Публікуємо витяги із репортажу американського журналіста Девіда Штерна про санаторій “Медобори” 

“Я роздягнувся в роздягальні, доки Марія, медсестра санаторію, одягнена у білу форму, відкрила два великі крани та почала наповнювати простору білу мармурову ванну гарячою водою, а також нефільтрованими пивними дріжджами. 

Вона подала знак і я занурився у воду. Піна швидко зійшла   і я призвичаївся до аромату ванни. Це було подібно на інші ванни, які я приймав раніше, з тією лише відмінністю, що вперше в житті в мене було бажання сьорбнути її вміст. 

“Мені слід було взяти трубочку”, сказав я Марії, веселій жінці із волоссям кольору соломи. Вона засміялась і відповіла: “Наступного разу попередьте, коли приїдете і ми підготуємо для вас соломинку”. 

Але якщо пиво – не ваша тема, ви можете обрати десятки інших процедур. Деякі з них можуть бути відомими на Заході, інші ні. Наприклад, можна обрати обгортання торфоболотом, щоб пришвидшити загоювання кісток після переломів, покращити стан після алергії та заживити шрами. 

Також можете спробувати бджоловжалювання для стимуляції нервової системи, полегшення болю у суглобах та укріпленню імунної системи. Деколи паралельно з цим рекомендують їсти мед. 

Також є “суха” CO2 ванна, яку приймають у спеціальному апараті, котрий нагадує залізні легені.  

Більшість відпочиваючих у “Медоборах” приїжджають за традиційним лікуванням: приймають сірководневі ванни чи п’ють мінеральну воду в бюветі. 

Природні джерела, які розміщені тут, були давно відомі своїми цілющими властивостями, сюди приїжджала місцева аристократія ще до радянських часів. 

Головний лікар Василь Мартинюк, котрий працює в санаторії з часів відкриття, каже, що більшість відпочиваючих отримують відчутний результат. 

Усі, з ким я розмовляв тут, запевнювали мене в тому, що вони відчули покращення в стані свого здоров’я незалежно від того, який план лікування вони мали. 

За словами Василя Мартинюк більше 90 відсотків пацієнтів приїжджають знову”.