Огляд “Медоборів” у журналі “Жінка”

Журнал "Жінка" , Березень 2013 року

«І ВАМ, І НАЩАДКАМ!»

Запрошення Журналістського фонду Національної спілки журналістів України взяти участь у прес-турі наша редакція охоче прийняла. Намічалося знайомство з роботою санаторію “Медобори”, що на Тернопільщині.

Із давніх-давен Тернопілля славиться своїми цілющими травами та борами, пасіками та пахучими медами… А коли майже два століття тому неподалік від Микулинців відкрили цілющі мінеральні джерела, барон Ян фон Конопко збудував санаторій. До речі, гаслом були слова: “Вам і нащадкам”, нині до нього додалося зображення бджілки. Знать приїздила на води іноді на все літо, приймала сірководневі ванни в дубових купелях, дихала парами, пила мінеральну воду. Чверть століття тому на околиці села Конопківка Теребовлянського району Тернопільської області збудовано санаторій “МЕДОБОРИ” на 250 місць (нині він може прийняти, за помірними цінами, майже удвічі більше людей).

До речі, зводили санаторій на неугіддях, на 14 гектарах створений штучно лісопарк: першими висадили туї та сріблясті ялини. Тепер це справжній райський куточок, який поповнюється новими й новими посадками. Є при санаторії своя пасіка й конеферма. До послуг відпочиваючих: бювет, готель, водолікарня, їдальня, спортзали та процедурні кабінети, косметичні салони та перукарня з’єднані заскленими галереями. За будь-якої погоди не треба виходити з приміщення, щоб потрапити до лікаря чи на процедури, а їх майже сто!

Головний лікар санаторію Василь МАРТИНЮК люб’язно розповів:

— Ми маємо чотири унікальні природні фактори (в інших санаторіях, як правило, 1 -2): сірководневу воду типу Мацести, яка використовується для ванн і за 5-7 хвилин насичує організм корисними сполуками; натрієво-хлоридну мінеральну воду типу “Моршинська” (власне, розсіл, який добуваємо з глибини понад 1000 метрів та розводимо водою у співвідношенні 1:10); сульфідно – гідрокарбонатне торфоболото та голубу глину.

При лікуванні застосовуємо найсучасніші досягнення традиційної та нетрадиційної медицини. А мальовнича природа — ялини, річка Нішла, озера, ставки, — чисте повітря та сільська тиша благотворно впливають на відпочиваючих, яких із кожним роком більшає. Ми маємо десятки процедурних фізіотерапевтичних кабінетів, де лікуємо захворювання опорно-рухового апапату, периферичної нервової системи та центральної, кишково-шлункових, серцево-судинних, жовчегічних недуг, хвороби шкіри та ендокринної системи.

Для тих, у кого хворі органи дихання обладнали спелеопечеру, обклавши її 20 тоннами брил солотвинської солі. Маємо також кабінет для процедур, який оснащено синглетно-кисневим приладом для дихання вільним киснем! А які чудові спортзали з новими тренажерами та спортивними снарядами для лікувальної фізкультури, критий басейн, сауна та інфрачервона сауна! Чимало різновидів лікувальних ванн, зокрема, бішофітних, масажів та фізіотерапевтичних процедур, наприклад, лікувальні грязі, сухі грязі в мішечках для прогрівання суглобів, лазер, магніт… Тут застосовується ампліпульс-терапія, гідроколонотерапія, пресотерапія, а також популярне в Європі обгортування нефільтрованим пивом.

А остання новинка — лікування та омолодження холодом до мінус 180 градусів у кріосауні! Фізично загартовує під керівництвом тренера нордична ходьба з палками, подібними до лижних. Вона рекомендована навіть людям похилого віку і розвиває всі групи м’язів. Під відкритим небом протягом року екстремали занурюються в чан із сірководневою водою, нагрітою до 40-42 градусів. Під великим металевим чаном палають дрова, відчайдухи вистрибують із нього прямо на сніг і знову — у голубувато-зелену воду! Омолодження, кажуть сміливці, “на всі сто”!

Здебільшого оздоровлюються люди середнього віку з різних регіонів України та інших країн, які вже не раз приїздили сюди за рекомендацією лікарів та відчули хороший ефект. Вони радять приїздити родичам і знайомим. Також тут проходять лікування ветерани праці та інваліди по путівках за рахунок відділів соціального забезпечення. Крім 15 висококваліфікованих лікарів, прийом ведуть також науковці Тернопільського медичного інституту.

Мета курортного лікування в “Медоборах” — загальне оздоровлення, активізація захисних сил та відновлення потенціалу здоров’я людини. Популярна в “Медоборах” іпотерапія допоможе в комплексній фізичній реабілітації хворих із порушеннями функцій опорно-рухового апарату та психосоматичних захворюваннях, зокрема ДЦП, аутизм, паралічі тощо. У супроводі лікаря, інструктора та конюха їзда верхи на коні без сідла не лише активізує понад 200 груп м’язів хворого, а й дарує величезну радість та відчуття перемоги! У санаторії розроблено авторську методику лікування на конях на основі передових методик реабілітаційних центрів.

Аерокріотерапія, яку називають медициною майбутнього, теж є в арсеналі оздоровчого закладу (і впровадили її одними з перших в Україні 2009 року), як метод одномоментного охолодження всієї поверхні тіла в газовому середовищі наднизької температури, що сприяє запуску загального адаптаційного синдрому за рахунок стресогенеруючої дії кріогенного газового середовища. І хоча тривалість процедури у кріосауні 1-3 хвилини, організм людини миттєво реагує на ультранизькі температури, включаючи гіпоталамо-гіпофіз-адреналову, імунну, ендокринну та інші системи, знімаються спазми та досягається сильний знеболюючий та протизапальний ефект. Аерокріотерапія показана при ревматизмі, неврозах, радикулітах, імпотенції, ожирінні, хронічних бронхітах у стадії ремісії, вегето-судинній дистонії, дерматитах тощо. А найголовніших ефект — поліпшення обмінних процесів, загальне омолодження організму, зміцнення і лікування волосся.

— Лікування продуктами бджільництва старе як світ, — повідомив досвідчений терапевт-кардіолог та апітерапевт Юрій ЧОПКО, — Ми практикуємо дихання з вуликів теплої пори року через спеціальну трубку та лікування укусами бджіл, яке проводиться під наглядом лікаря. Апітерапія надзвичайно ефективна при захворюваннях органів дихання та опорно-рухового апарату, радікулітах, післяінсультних станах… Ми використовуємо найкращі методи, з якими знайомимось на всеукраїнських з’їздах та семінарах апітерапевтів. Курс лікування 12-25 днів у комплексі з іншими видами оздоровлення.

На жаль, “помолодшали” остеохондрози як наслідок малорухливого способу життя та нездорового харчування. Тому саме мед, квітковий пилок, маточне молочко та інші продукти бджільництва відновлюють імунітет, насичують організм вітамінами та мікроелементами, що особливо важливо навесні, коли організм виснажений. А аромат свіжого меду та воску, дзижчання бджілок серед квітів дарують відчуття повноти і гармонії життя!

— Лікування п’явками, як і кровопускання, застосовується з давніх часів, — розповіла про свій досвід лікування хірург-уролог та гірудотерапевт Олена ЛОЗА. —Втрачаючи кров, організм починає активно виробляти нові клітини та включає нові резерви, разом із тим медичні п’явки впускають у судини гірудин та інші біологічно активні речовини, які розріджують кров, усувають застій та набряки. До речі, п’явки не присмоктуються до тіла будь-де, а тільки в точках акупунктури, де кращий тік крові та нервові рецептори. Показані п’явки при тромбофлебітах, гіпертонії, остехондрозах, мігренях і навіть глаукомі та радикулітах. Проте є й протипоказання: гемофілія, після інсультні стани, злоякісні пухлини. Лікування п’явками може дати навіть косметичний ефект: зменшуються мімічні зморшки, ожиріння та целюліт. У межах однієї статті неможливо розповісти про всі традиційні й нетрадиційні методи оздоровлення. Просто приїжджайте в “Медобори” і побачите все на власні очі!