Осіннє оздоровлення у “Медоборах” – стаття у газеті “Інформатор”

Газета “ІНФОРМАТОР” , №41 16-22 жовтня 2009 року

“Медова осінь у Медоборах” 

«На відміну від більшості оздоровчих закладів, де комфортно лише влітку, – в «Медобори» навіть краще їхати восени, а то й ваимку! Осінь, яка веж вступила у свої права, обдарувала нас не лише щедрим урожаєм, а й різноманітними гострими респіраторними вірусними інфекціями, кашлем, нежиттю, ломотою в суглобах…Дізнавшись від доньки, що з 28-ми учнів у класі заняття відвідують лише 11, я прийняла рішення провести кілька тижнів якнайдалі від інфекції. А найкраще – в «Медоборах»

Заснований 1825 року німецьким бароном Яном Конопкою, цей бальнеологічний курорт був одним із найпопулярніших за часів Австро-Угорщини – завдяки тамтешнім сірководневим родовищам, цілющому торфоболоту й синій глині. Під час Першої світової війни пансіонат зруйнували, і лише 1967-го за ініціативою науковців – курортологів відновлено у с. Конопківка Теребовлянського району на Тернопіллі лікувальний заклад, на базі якого в 1989 році відкрито сучасний бальнеологічний курорт.

Санаторій оснащено найсучаснішим обладнанням, що в комплексі з унікальними природними ресурсами дає можливість позбутися багатьох недуг.Сюди приїздять із усіх куточків України, з Росії, Білорусі, Прибалтики. У «Медоборах» лікують захворювання опорноруховою апарату, м’язів і суглобів, органів дихання, периферичної та центральної нервової системи, серцево-судинні, гінекологічні недуги. 

Як і більшість українців, зазвичай намагаюся оздоровити дітей влітку. Раніше це були переважно двотижневі поїздки до моря, але цьогоріч я все ж надала перевагу санаторному відпочинку. І недаремно на відміну від однокласників, мої діти цілковито проігнорували масові застуди та інфекції! Та оскільки наш сімейний лікар-терапевт порадив «закріплювати результат», у жовтні вдруге поїхала з донькою в «Медобори».

I не прогадала! Житлові та лікувальний корпуси, їдальня все це з’єднано галереями-переходами, тож за поганої погоди навіть немає потреби виходити надвір. А яка насолода прохолодної осінньої днини поніжитись у ванні з цілющою «живою» чи «мертвою» термальною водою, зробити грязеві обгортання, погрітись у сухій С02-сауні…

У арсеналі санаторію – понад 150 процедур. До речі, ще одна зручність: сюди можна приїхати не лише на лікування (за путівкою), а й просто за власним бажанням – аби відпочити й оздоровитися, придбавши «курсівку» безпосередньо в санаторії. Так, зокрема, мене цікавили процедури, що зміцнюють імунну систему, а також цілющі ванни та лікувальні масажі. Доньці бажано було отримати процедури для органів дихання, яких тут теж чимало: інгаляції настоями лікарських трав, «соляна кімната», дихальна гімнастика, різноманітні апаратні процедури, ароматерапія і, звісно, апітерапія – лікування продуктами бджільництва, чим так славляться «Медобори». Тут можна отримати процедури з використанням продуктів бджільництва. І, звичайно, до столу подають духмяний цілющий мед, що його тутешні бджоли збирають із понад 70 видів лікарських трав та квітів.

Після консультації з лікарем записуємося на кріотерапію – процедуру впливу на організм наднизьких температур – до -180 градусів. Час перебування в апараті, що схожий на космічний корабель, до трьох хвилин, причому холоду практично не відчуєте. Зате буквально по закінченні процедури неймовірний приплив сил та дивовижну бадьорість! Проте головний ефект загартовування організму та активізація всіх обмінних процесів внаслідок дії екстремально низької температури.

Цього разу в «Медоборах» ми провели лише 10 днів – рівно стільки тривав спалах застудних захворювань у школі. Проте відчуття таке, ніби отримали мали повноцінний відпочинок. Комфортні умови проживання, чудова кухня (тут усе готують лише з екологічно чистих продуктів, які закуповують у селян згідно зі сертифікатом якості), концерти українських виконавців, екскурсії, музичні вечори для охочих «активно порухатись» сумувати просто ніколи!