Інтерв’ю з головним лікарем санаторію «Медобори» у газеті “Голос України”

"Голос України", 17 березня 2004 року, №50(3300)

Магія землі

бесіду з Василем Івановичем Мартинюком, головним лікарем “Медоборів”, вела Валентина ПИСАНСЬКА

– Надворі ще холодно, а в деяких відділеннях санаторій – аромат трав і меду. Це також для лікування?

– Авжеж! Ми намагаємося застосовувати якомога більше багатств довкілля: різнотрав’я, продукту бджільництва – маємо власну пасіку. Натрійхлоридну йодобромну и мінеральну сірководневу воду призначаємо для дозованого внутрішнього вживання, ванн, різноманітних зрошень, торфогрязі – для аплікацій чи гальвано аплікацій, тампонів. А багатий рослинний світ (ми живемо в екологічно чистій зоні) використовуємо для фіто і аромотерапії. Спелеотерапія (випари соляних розчинів і випари вуликів) служить для оздоровлення органів дихання. За потреби робимо хворим озокерито-парафінові аплікації. Разом з нетрадиційним лікуванням застосовуємо і сучасні методи фізіотерапії.


– Які саме методи?

– Крім пивотерапії, про яку я вже розповідав, наша оздоровниця може похвалитися ще однією оригінальною методикою, котра не застосовується більше ніде в Україні. Це – іпотерапія (лікування верховою їздою). Ви, мабуть, знаєте, що коні мають також чудову енергетику. Коли кінь рухається, то вершник чи вершниця, щоб утриматися на ньому, мають «тримати» м’язи. Тобто змушують їх працювати. їдучи верхи, людина, навіть коли вона не може сидіти, а лише лежати, одержує своєрідний масаж, внаслідок якого відновлюються втрачені повністю або частково зв’язки центрально і периферичної нервової систем. Оскільки процес лікування відбувається на свіжому повітрі, то пацієнт одержує ще й своєрідну кліматотерапію плюс позитивні емоції. Звісно, кваліфіковані інструктори, спеціально навчені коні, відповідна амуніція – задоволення не з дешевих. Тому санаторні парки що застосовує іпотерапію під час літнього періоду, коли сюди приїжджає найбільша кількість хворих.

– Тож, виходить, у «Медоборах» зовсім не застосовують медикаменти?

– Я переконаний, що організм людини здатний самотужки впоратися з усіма болячками. Ніколи не поспішайте вживати медикаменти (звичайно, я не кажу про критичні ситуації). У санаторії ми майже не застосовуємо «хімію», а лише чинники, подаровані природою. Так лікування ефективне, бо максимально мобілізує всі сили люди­ни на боротьбу з хворобою, «вчить» самостійно її долати.